Partnerzy serwisu:

RegioJet przywraca siatkę połączeń sprzed epidemii

Michał Szymajda 22.04.2021 1,7k

RegioJet przywraca siatkę połączeń sprzed epidemii
Fot. ms (zdjęcie ilustracyjne)
RegioJet przywraca do ruchu kolejowe i autobusowe połączenia w Czechach i za granicę. Od połowy maja jeździć mają już wszystkie pociągi zaplanowane w rozkładzie jazdy z myślą o normalnych, a nie pandemicznych warunkach.
– Każdego tygodnia przybywa nam teraz 30% nowych podróżnych. Szybko na to reagujemy i już od poniedziałku 26 kwietnia uruchamiamy kolejne pociągu między Pragą a Ostrawą, a weekendy, podczas szczytów przewozowych, pociągi zestawiamy z maksymalnej liczby wagonów. Pasażerowie znów podróżują do pracy, a w weekendy udają się na wycieczki z rodzinami – powiedziała Ivana Sachsova z biura prasowego RegioJet.

14 maja RegioJet planuje uruchomić nocny pociąg z Czech na Słowację, w relacji Praga – Koszyce. Oczywiście zależy to od tego, jakie warunki epidemiczne panować będą na Słowacji (obecne dane z 20 kwietnia wskazują na znaczny spadek liczby zakażonych – do 642 osób w 5,5 mln kraju)

Przedstawicielka RegioJet dodaje, że na kolejowej trasie Praga - Brno - Bratysława / Wiedeń działa już zdecydowana większość połączeń kolejowych. 4 razy dziennie z Czech dojedziemy do i z Wiednia oraz 3 razy dziennie w każdym kierunku do i z Bratysławy. Jak już wcześniej zapowiadał RegioJet - w piątek 28 maja pierwszy tegoroczny pociąg wyruszy z Czech nad Adriatyk nową trasą przez Budapeszt i Zagrzeb. W komunikacie RegioJet nie ma natomiast ani słowa o zaplanowanym już, lecz wstrzymanym połączeniu z Pragi do Przemyśla.

Po kilkumiesięcznej przerwie 1 maja wyruszy pierwsza para autobusów przewoźnika do Pragi, uruchomiona zostanie też siatka połączeń autobusowych w Czechach.

20 kwietnia w Czechach zanotowano 3319 przypadków koronawirusa (na 10,6 mln mieszkańców w kraju), dość sprawnie przebiega system szczepień. Kilkanaście dni temu rząd przywrócił możliwość poruszania się między powiatami w kraju, zniesiono też część najbardziej istotnych obostrzeń.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony