Partnerzy serwisu:

RegioJet na trasie Przemyśl – Praga przewiózł 60 tysięcy pasażerów. Bilety od 80 złotych

Michał Szymajda 21.11.2022 2,8k

RegioJet na trasie Przemyśl – Praga przewiózł 60 tysięcy pasażerów. Bilety od 80 złotych
fot. RegioJet
Na pierwszej linii RegioJet, która działa w Polsce, czeski prywatny operator naliczył 60 tysięcy pasażerów. Przewoźnik wprowadza do sprzedaży możliwość kupna własnego przedziału, a także wyboru przedziału wyłącznie dla kobiet. Do tej pory istnienie połączenia słabo zapisało się w świadomości polskich pasażerów.
– Naszym nocnym pociągiem Praga – Przemyśl – Praga przejechało od momentu jego uruchomienia w marcu 2022 roku 60 tysięcy pasażerów – poinformowała spółka. Połączenie rozpoczęło funkcjonowanie jako humanitarne, w tej chwili jest pociągiem całkowicie komercyjnym.

Regiojet w trakcie działania połączenia „urynkowił je“. Do tego czasu sprawił, dzięki tanim biletom, że pociąg zaistniał w świadomości głównie ukraińskich pasażerów. Pomaga w tym ustalone „na twardo“ skomunikowanie z ukraińskim pociągiem do Lwowa i Kijowa w Przemyślu. Połączenie jest znacznie mniej rozpoznawalne przez mieszkańców Polski południowej, którzy chcą pojechać do Pragi (albo innych czeskich miast) lub z nich wrócić. Odjazd z Przemyśla ma miejsce o 21:25 (dojazd do Pragi na 7:35), a z Pragi o 22:08 (o 8:18 w Przemyślu).

Obecnie nie ma już problemu z zakupem biletu na pociąg z Polski do Czech i z Czech do Polski, zarówno na miejsce leżące, jak i siedzące. Ceny biletów są przystępne. Na przykład najtańsze bilety z Przemyśla do Pragi na miejscu siedzącym kosztują (w przeliczeniu na złotówki) – 89 złotych, kuszetki zaczynają się od 140 złotych, a własny przedział sypialny możemy mieć za 400 złotych. Ceny są niższe nawet o kilkanaście złotych, jeśli do pociągu wejdziemy np. w Krakowie albo Katowicach.

Nie ma możliwości podróży tym pociągiem w relacji krajowej, np. między Przemyślem a Katowicami. Oczywiście jest tak tylko teoretycznie – bo jeśli kupimy np. bilet z Przemyśla do Bohumina czy Ostrawy, to pociąg możemy opuścić na dowolnej stacji zatrzymania w Polsce (np. w Katowicach lub w Rybniku) i nikt nie ma prawa nam tego zabronić.

Po drodze, w Polsce, pociąg zatrzymuje się na stacjach Rzeszów, Tarnów, Kraków, Katowice i Rybnik. W rozkładzie jazdy pociągu nie widzi bardzo popularna wyszukiwarka rozklad-pkp.pl, pociągi są widoczne natomiast w Portalu Pasażera, który nawet przekierowuje do miejsca, gdzie przez internet można kupić bilety. W stosunku do procesu zakupu biletów międzynarodowych na pociągi PKP Intercity przez internet, strona Regiojet oferuje niezwykłą wręcz łatwość zakupu, z możliwością wyboru miejsca w pociągu włącznie. Pasażer podczas podróży otrzymuje wodę i kawę w cenie biletu.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony