Partnerzy serwisu:

RegioJet Praga – Rijeka już codziennie. Więcej miejsc na rowery i wagony ciszy

Jakub Madrjas 13.07.2020 220

RegioJet Praga – Rijeka już codziennie. Więcej miejsc na rowery i wagony ciszy
fot. RegioJet
Zgodnie z zapowiedziami, Regiojet rozpoczął codzienną obsługę połączenia Praga – Rijeka. Jednocześnie zwiększono możliwości przewozu rowerów i wprowadzono tzw. "ciche wagony". 
Dwa tygodnie temu z dworca Praha hlavní nádraží (Praga Główna) wyruszył pierwszy pociąg RegioJet do chorwackiej Rijeki. Już wówczas przewoźnik sprzedał tak dużo biletów (ponad 30 tysięcy), że zapowiedział rychłe uruchomienie dodatkowych pociągów. Od piątku 10 lipca połączenie, zamiast trzy razy w tygodniu, realizowane jest codziennie.

Więcej rowerów i "ciche wagony"


To nie koniec nowości – RegioJet rozszerzył również liczbę rezerwacji na przewóz rowerów do 30 na jeden pociąg. Uruchomił też tzw. "ciche" wagony z kuszetką dla tych, którzy chcą się zrelaksować i spać bez przeszkód podczas całej podróży. Do tej pory sprzedano już ponad 40 tysięcy biletów. 

Pasażerowie mają do dyspozycji połączenia autobusowe, które dowożą ich do miejsc przeznaczenia na Riwierze Chorwackiej za cenę 200 lub 300 koron czeskich, w zależności od odległości. Autobusy odjeżdżają z miejscowości Opatija Matulji w celu ominięcia korków w Rijece. Transfer na i z pociągu jest gwarantowany.

Sprzedaż biletów do Lublany już wznowiona

Jak dotąd największym zamieszaniem związanym z uruchomieniem nowego połączenia były wątpliwości związane z ograniczeniem przez Słowenię liczby pasażerów w pociągach na terenie tego kraju. Przewoźnik zapewniał, że nie dotyczy to nocnych pociągów międzynarodowych. Faktem jest jednak, że przejściowo wstrzymano sprzedaż biletów to Lublany. Po paru dniach sprzedaż wznowiono, jak poinformował przewoźnik, "w związku z ponownym włączeniem Republiki Czeskiej do tak zwanej zielonej listy bezpiecznych krajów" przez Słowenię. 

Jak tłumaczy rzecznik prasowy RegioJet Aleš Ondrůj, chociaż większość pasażerów podróżuje do iz Rijeki w Chorwacji, istnieje również zainteresowanie podróżowaniem do i ze słoweńskiej stolicy Lublany, gdzie przewoźnik sprzedał do tej pory ponad tysiąc biletów. - Rezerwując bilet do Lublany, pasażer potwierdza również, że nie został lub nie zostanie na 14 dni przed podróżą w jednym z obszarów, w których pobyt zobowiązałby pasażera do wejścia na dwutygodniową kwarantannę po przybyciu do Słowenii - wyjaśnia. 

Warto przypomnieć, że Największy prywatny przewoźnik kolejowy w Czechach jeszcze w tym roku zamierza znacznie rozszerzyć sieć połączeń. Na przełomie lipca i sierpnia mają zostać uruchomione pociągi Praga – Budapeszt. W grudniu natomiast zaplanowano debiut połączenia przez Kraków do granicy z Ukrainą.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony