Partnerzy serwisu:

RegioJet ponownie rusza z Pragi do Chorwacji. Co z wagonami z Polski?

Michał Szymajda 10.03.2022 7,5k

RegioJet ponownie rusza z Pragi do Chorwacji. Co z wagonami z Polski?
Fot. ms (zdjęcie ilustracyjne)
W 2022 roku RegioJet ponownie uruchomi letnie międzynarodowe pociągi nocne do Chorwacji. Prywatny operator publikuje rozkład jazdy i otwiera sprzedać biletów. Nie będzie wagonów z Polski.
Po raz pierwszy nocne pociągi z Pragi do Rijeki wyjechały w sezonie letnim 2020. W 2021 doszło do modyfikacji tras i oferty. Pociągi ominęły Słowenię, pojechały przez Budapeszt i Zagrzeb, a w Ogulinie następowało rozdzielenie pociągu na część do Rijeki i część do Splitu. W 2022 roku oferta będzie podobna do tej z 2021 roku, jednak z pewnymi modyfikacjami.

Ponownie RegioJet nieco zmienił trasę

Pierwsza zmiana to brak postoju w Budapeszcie i w ogóle na terenie Węgier. Ma to skrócić czas przejazdu i pomóc w eliminacji ewentualnych spóźnień, które w wypadku pociągów do Chorwacji zdarzały się zbyt często. Pociąg przez ten kraj przejedzie najkrótszą możliwą trasą w drodze do Zagrzebia. Druga zmiana to dodatkowe miejsca zatrzymania w Czechach: w miejscowościach Žďár nad Sázavou i Havlíčkův Brod.
Wynikają m.in. z konieczności zmiany trasy z uwagi na remonty infrastruktury w Czechach.

Na razie nie ma informacji o tym, czy do pociągu będą dołączane wcześniej zapowiadane wagony z Krakowa i Katowic. Przewoźnik zgodę na kursowanie otrzymał na początku 2022 roku, ale już wtedy przedstawiciel RegioJet zaznaczał, że "biorąc pod uwagę, że brak decyzji uniemożliwiał wcześniejsze zawnioskowanie o dostęp do infrastruktury, to uzyskanie korzystnego dla RegioJet slotu może być w obecnym rozkładzie jazdy już niezwykle trudne".

Terminy kursowania pociągu do Chorwacji i ceny

Pociągi o pojemności 600 pasażerów będą kursować od 3 czerwca do 26 września, w lipcu i sierpniu pociągi będą kursować codziennie, w czerwcu i wrześniu 3 razy w tygodniu. 9 marca uruchomiono sprzedaż biletów. Ceny biletów zaczynają się od 590 CZK / 23,9 EUR w wagonie z miejscami do siedzenia (można wybrać pomiędzy przedziałem a miejscem w wagonie bezprzedziałowym), miejsce w kuszetce to wydatek przynajmniej 790 CZK / 31,9 EUR, w wypadku podróży do Rijeki. Bilety do położonego znacznie bardziej na południe Splitu są nieco droższe. W cenie biletu jest woda i bezpłatne śniadanie. Ceny więc nie zmienią się w stosunku do ubiegłego roku, jednak dla polskich klientów bilety będą droższe z uwagi na spadek wartości złotówki w stosunku do korony.

Wyjazd z Pragi hlavni nadrazi będzie mieć miejsce o 16.38, o 19.48 pociąg odjedzie z Brna, o godzinie 21.32 z Bratysławy. Dojazd do Rijeki zaplanowano na 10.19, do Splitu – na 13.43. Pociągi powrotne odjadą o 15.33 ze Splitu (o 20.05 z Rijeki), i dotrą do Pragi o 13.14.
RegioJet proponuje też całe pakiety wakacyjne, w których znajduje się przejazd pociągiem, pobyt w hotelu, zwiedzanie atrakcji i wyżywienie.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony