Partnerzy serwisu:

RegioJet połączy dwie stolice

lp, Rynek Kolejowy 29.04.2016 252

RegioJet połączy dwie stolice
Fot. Honza Groh, lic. CCA 3.0/Wikimedia Commons
Czeski prywatny przewoźnik RegioJet ma w planach przedstawić pasażerom nową ofertę. Firma planuje uruchomienie bezpośrednich połączeń pomiędzy Pragą a Bratysławą. Na pierwszy pociąg przewoźnika, który będzie kursował w tej relacji, trzeba będzie poczekać prawdopodobnie do grudnia.
W tej chwili przewoźnik dopełnia wszelkich formalności jeśli chodzi o porozumienia z zarządcami infrastruktury – firmą SŽDC w Czechach i jej słowackim odpowiednikiem – ŽSR. RegioJet kompletuje niezbędne dokumenty. Ze wstępnych informacji wynika, że przewoźnik uruchamiałby jedną parę pociągów dziennie.

Pociągi RegioJet pokonywałyby trasę liczącą 396 km. Pociągi mają być prowadzone przez dwusystemowe lokomotywy, które będą w stanie pracować na sieci zarówno 3 kV prądu stałego, jak i 25 kV prądu zmiennego. Dostęp do wielosystemowego taboru przewoźnik ma, szczególnie, że już teraz leasinguje wielosystemowe lokomotywy Vectron od wiedeńskiej firmy European Locomotive Leasing.

Już w przeszłości RegioJet przymierzał się do obsługi połączenia Praga – Brno, które jest częścią planowanej do uruchomienia trasy. Projekt został jednak wówczas zablokowany przez Koleje Czeskie, które obsługują połączenie pomiędzy obiema stolicami na podstawie porozumienia z czeskim rządem.

Na tę chwilę RegioJet ma doświadczenie w przewozach po torach Słowacji, obsługując międzynarodowe połączenie z Pragi i Ostrawy do Koszyc, a także krajowe połączenie na linii Koszyce – Bratysława (na zasadach komercyjnych). Przewoźnik uruchamia też swoje pociągi na lokalnej trasie Bratysława – Komárno (finansowane przez lokalne samorządy).
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony