Partnerzy serwisu:

RegioJet pobił rekord sprzedaży biletów na pociągi do Chorwacji. Jest jedno "ale"

Michał Szymajda 02.07.2021 8,2k

RegioJet pobił rekord sprzedaży biletów na pociągi do Chorwacji. Jest jedno "ale"
fot. RegioJet
Już teraz RegioJet sprzedał więcej biletów na pociąg z Pragi do chorwackiego Splitu i Rijeki niż w całym sezonie 2020, gdy jeźdzł tylko do Rijeki. Pojawił się jednak nieoczekiwany problem. Chorwacja nieco zaostrzyła przepisy wjazdowe.
W tym sezonie RegioJet uruchamia swoje pociągi do Splitu i Rijeki, z możliwością przemieszczania się z tych miast autobusami przewoźnika do innych nadmorskich miejscowości, w tym także do Bośni czy Czarnogóry. Przewoźnik przechodzi właśnie na kursowanie codzienne (dotychczas jeździł trzy razy w tygodniu). Na najbliższe dni próżno szukać miejsc w pociągach – wszystkie są wyprzedane.

– RegioJet sprzedał już prawie 70 000 biletów na połączenia do i z Chorwacji, podczas gdy w cały okresie kursowania do Chorwacji w 2020 roku sprzedaliśmy ich 60 tysięcy. Spodziewamy się sprzedaży na poziomie stu tysięcy biletów na przejazdy tam i z powrotem – powiedział Aleš Ondrůj, rzecznik operatora, który planuje od grudnia wielką ekspansję, także do Polski. W tym roku „chorwacki” sezon przewozowy jest jednak nieco dłuższy. Operator poinformował, że codziennie bilety na pociągi do Rijeki, Splitu i z powrotem kupuje nawet 1000 osób.

Tymczasem Chorwacja właśnie zmieniła warunki wjazdu, co może wpłynąć na wynik ekonomiczny połączenia. Do wjazdu do Chorwacji ponownie wymagany jest dowód szczepienia, potwierdzenie przebycia lub negatywny wynik testu. RegioJet, chcąc uchronić przynajmniej część pasażerów, którzy nie spodziewali się zmiany przepisów, przed utratą możliwości wyjazdu nad Adriatyk, sam otworzył centrum testowe na głównym praskim dworcu. Testowanie dla pasażerów z ważnymi biletami jest bezpłatne.

Nowe zasady wjazdu do Chorwacji obowiązują także Polaków. Z ich literą można zapoznać się tutaj.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport