Partnerzy serwisu:

RegioJet planuje pociąg nocny z Pragi do Amsterdamu i Brukseli

inf. pras oprac. JM 06.04.2021 2,4k

RegioJet planuje pociąg nocny z Pragi do Amsterdamu i Brukseli
fot. Łukasz Piotrowski, sm42.pl
Czeski RegioJet i holenderski startup European Sleeper planują uruchomienie nowego pociągu Praga - Drezno - Berlin - Amsterdam - Bruksela.
Po sukcesie połączenia nocnego z Pragi nad Adriatyk oraz do Koszyc czeski prywatny operator myśli o dalszej ekspansji. Właśnie poinformowano, że oprócz nowego połączenia z Pragi do Przemyśla planowane jest teraz uruchomienie pociągu do krajów Beneluksu.

Plany są zaawansowane - RegioJet zapowiada złożenie wniosku o przydział trasy w najbliższym czasie po to, by móc wystartować w 2022 roku. Pociąg ma przyjeżdżać do Brukseli nad ranem tak, by umożliwić spotkania np. w instytucjach UE. Powrót również planowany jest na godziny nocne. 

Bilety mają być dostępne we wszystkich krajach leżących na trasie pociągu, czyli w Czechach, Niemczech, Holandii i Belgii. Podobnie jak w obecnie uruchamianych pociągach RegioJet, na pokładzie będzie bezpłatny internet czy kawa, możliwy będzie zakup przekąsek czy wybór droższej podróży w łóżku lub tańszej - na miejscu siedzącym.

RegioJet chce uruchomić trasę we współpracy z nową holenderską spółką European Sleeper, powołaną właśnie w celu rozwijania wracających do łask połączeń nocnych. Co ciekawe, spółki już zapowiadają dalszy rozwój pociągów nocnych w Europie Środkowej. 

Warto przypomnieć, że nocne pociągi międzynarodowe chce wesprzeć finansowo urząd miasta Pragi. To bezprecedensowa inicjatywa - choć trzeba pamiętać że wiele miast wspiera połączenia lotnicze.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony