Partnerzy serwisu:

RegioJet odebrał dwa pierwsze nowe Traxxy MS3

inf. pras oprac. JM 19.12.2020 7,8k

RegioJet odebrał dwa pierwsze nowe Traxxy MS3
Fot. RegioJet
Prywatny czeski RegioJet odebrał pierwsze dwie z piętnastu nowych lokomotyw wielosystemowych Bombardier Traxx MS3. 
Jak czytamy w komunikacie, do zakończenia procesu dopuszczenia do eksploatacji będą jeździć w eksploatacji nadzorowanej - najpierw na linii ekspresowej R8 na trasie Brno - Ostrawa - Bohumín. W okresie od kwietnia do października 2021 roku RegioJet ma odebrać przejmie i odda do eksploatacji kolejne 13 lokomotyw Bombardier Traxx MS3. - Zakup 15 lokomotyw Traxx MS3 to największa inwestycja w nowe pojazdy szynowe w historii RegioJet. Ich zlecenie wiąże się z naszą ekspansją działalności przewozowej na cały region Europy Środkowej - powiedział Radim Jančura, właściciel RegioJet cytowany w komunikacie.

RegioJet kupuje lokomotywy Traxx MS3 także w celu stopniowego ujednolicenia floty lokomotyw wielosystemowych. Zamówienie na 15 Traxxów zostało udzielone w marcu ubiegłego roku.

Oprócz nowych lokomotyw RegioJet zapowiada znaczne inwestycje w rozbudowę taboru w 2021 roku. Do 50  wagonów, które firma kupiła w tym roku, w 2021 r. dołoży co najmniej 70 kolejnych. Będzie to oznaczało dalszy wzrost floty pojazdów nawet o ponad jedną trzecią. W przyszłym roku RegioJet otworzy nowe połączenie z Czech przez Polskę na Ukrainę, ale planuje też trasy, które w ogóle nie będą przebiegały przez Czechy czy Słowację. RegioJet zapowiada że będzie aktywnie angażować się w nową ogólnoeuropejską strategię rozwoju międzynarodowych pociągów nocnych, którą w ostatnich dniach przedstawili czołowi europejscy narodowi przewoźnicy.  Warto tu zaznaczyć, że chęć dofinansowania takich połączeń wyrazili radni miasta Praga.

Kolejnym obszarem, w którym pojawią się nowości w 2021 r., ma być cyfryzacja usług. Firma planuje zatrudnić do 100 osób zaangażowanych w rozwój i innowacje. W pierwszej fazie zamierza zainwestować w cały proces około 100 mln koron. - Naszym celem jest uruchomienie nowych aplikacji sprzedażowych, aby osoba z Brna, na przykład, z salonu mogła zaplanować podróż do Honolulu i z powrotem i nie musieć zajmować się pięcioma dostawcami, ale zrobić wszystko za pomocą jednego kliknięcia. Ponadto, jeśli będzie miał jakieś problemy, znowu wszystko zostanie rozwiązane w aplikacji za naszym pośrednictwem . Pozwoli to zaoszczędzić czas i wierzymy, że pieniądze - powiedział Petr Beťák, dyrektor Działu Produktów Cyfrowych RegioJet.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony