Partnerzy serwisu:

RegioJet, na własnej licencji towarowej, wozi Pepsi na Węgry

Michał Szymajda 26.04.2022 3,4k

RegioJet, na własnej licencji towarowej, wozi Pepsi na Węgry
Fot. Regiojet
24 kwietnia RegioJet po raz pierwszy uruchomił na swojej własnej licencji pociąg towarowy na Węgry. Do tej pory do tego kraju wjeżdżał jedynie z pasażerami.
RegioJet chce zarabiać nie tylko na komercyjnym i dotowanym ruchu pasażerskim. Jak informuje czeski portal zdopravy.cz, 24 kwietnia RegioJet uruchomił po raz pierwszy międzynarodowy pociąg towarowy. Z praskiej dzielnicy Hostivař zabrał w 20 wagonach 1260 palet z napojami, głównie Pepsi. Pojechał do Kecskemét na Węgrzech. Jak poinformował nas rzecznik RegioJetu - Po raz pierwszy zrobił to na własnej licencji operatora towarowego.

Przedstawiciele RegioJet zapewniają, że nie chcą stanowić konkurencji dla istniejących operatorów, ale szukać niszy w przewozach. Do tej pory transport napojów na Węgry był domeną ciężarówek, RegioJet chce zmienić ten trend. Szef RegioJet - Radim Jančura – potwierdził, że podobny projekt jest negocjowany z producentem bardzo popularnej w Czechach i na Słowacji Kofoli, produkowanej przy granicy z Polską – w Krnovie (Karniejowie).

Jak napisał zdopravy.cz, pociąg z napojami będzie kursować dwa razy w tygodniu w okresie letnim i raz w tygodniu poza sezonem. Prowadzić go będzie wielosystemowa lokomotywa Traxx, których Regiojet, po rozszerzeniu umowy z Alstomem, będzie mieć aż 30. Obecnie ma ich kilkanaście, dostawy rozpoczęły się w 2020 roku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony