Partnerzy serwisu:

RegioJet: Mieliśmy rekordowe lato, pociągi do Chorwacji były pełne

Michał Szymajda 11.10.2022 2,9k

RegioJet: Mieliśmy rekordowe lato, pociągi do Chorwacji były pełne
fot. RegioJet
Prywatny przewoźnik RegioJet podsumował sezon letni. Od czerwca do września RegioJet przewiózł swoimi pociągami i autobusami 3,8 mln. pasażerów. To o 12% więcej niż w poprzednim sezonie. W pociągach operator miał o 1/3 pasażerów więcej.
– Tegoroczny sezon był znacznie lepszy niż poprzedni, ponieważ nie miały na niego wpływu obostrzenia związane z koronawirusem. Również w tym roku osiągnęliśmy dobre wyniki na połączeniach chorwackich. Osiągnęliśmy założony cel stu tysięcy przewiezionych pasażerów w pociągach z Czech do Chorwacji – powiedział Jakub Svoboda, dyrektor wykonawczy RegioJet. Przyznał przy tym, że spora część pociągów doznawała na tym kierunku opóźnień, ale przewoźnik „intensywnie i nieustannie pracuje nad doskonaleniem tej usługi”.

Jak podkreśla RegioJet, sukcesem okazała się również linia do Budapesztu, gdzie w miesiącach letnich liczba pasażerów wzrosła ponad dwukrotnie, przewoźnik jest także umiarkowanie zadowolony z otwarcia rzadkich połączeń na wiedeńskie lotnisko z Brna. W czerwcu, we współpracy z Kolejami Ukraińskimi operator uruchomił pociąg Praga – Przemyśl, który do czerwca działał jako połączenie humanitarne.

– Tegoroczne lato było dla nas prawdziwym sukcesem i powrotem do liczby pasażerów sprzed pandemii. Dobrze radziliśmy sobie na liniach krajowych i międzynarodowych, zwłaszcza zagranicznych, a do sukcesu przyczyniła się też nowa autobusowa linia Praga-Monachium – powiedziała Dita Tomešová, dyrektor ds. transportu autobusowego RegioJet.

RegioJet wszedł również w sektor transportu towarowego, uruchamiając regularną międzynarodową linię towarową 23 kwietnia 2022 r. „Raz w tygodniu przewozimy dwadzieścia cztery w pełni załadowane wagony z napojami (m.in. z Pepsi) z Karlowych Warów do klientów na Węgrzech. W czasie trwania transportu przewieźliśmy prawie 28 000 ton towaru i tym samym zastąpiliśmy 1250 przejazdów ciężarówkami – powiedział Jiří Jahelka, dyrektor operacyjny RegioJet.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wyniki przewozowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony