Partnerzy serwisu:

RegioJet ma kolejne wielosystemowe Traxxy MS3. Mają wjechać do Polski

Michał Szymajda 14.10.2021 3,4k

RegioJet ma kolejne wielosystemowe Traxxy MS3. Mają wjechać do Polski
Traxx MS3 RegioJet w Bohuminie Fot. M. Szymajda
W ostatnim tygodniu RegioJet odebrał łącznie siedem nowych lokomotyw wielosystemowych Traxx MS3. Ma ich łącznie 15. Być może już od grudnia wjadą do Polski z pociągami operatora.
Jak podaje portal zdopravy.cz, nowe Traxxy mają stanowić podstawę floty przewoźnika. Ich zakup ma zakończyć dzierżawę starszych lokomotyw Skody, serii 162 i również dzierżawionych Vectronów.

– W najbliższych tygodniach elektrowozy będą przygotowywane do eksploatacji, uzyskają resztę potrzebnych pozwoleń, umieszczone zostaną na nich oznaczenia RegioJet – powiedział Aleš Ondrůj, rzecznik RegioJet. Do 15 Traxxów dołączą w tym roku jeszcze 3. Jak dodaje rzecznik – w kontrakcie jest opcja na zakup nawet kilkudziesięciu kolejnych pojazdów, które bez przeszkód mogą kursować w Europie Środkowej i Zachodniej, dzięki możliwości operowania pod trzema systemami napięcia i pokładowemu systemowi ETCS.

Jak podaje zdopravy.cz RegioJet obecnie posiada na własność, poza 15. wspomnianymi Traxxami MS3, także 4. Traxxy MS2. Dwa Traxxy MS2 wynajmuje od poolu taborowego Akiem, dzierżawi też osiem lokomotyw Siemens Vectron. Ma też 9 starszych lokomotyw serii 162, które również dzierżawi. Łącznie to 38 elektrowozów do dyspozycji.

We wnioskach o otwarty dostęp do polskiej sieci kolejowej, które składa RegioJet, do obsługi krajowej sieci wskazane są właśnie Traxxy MS3, lub dzierżawione Vectrony. Warto dodać, że Traxxy produkowane są w Polsce, we Wrocławiu. Po przejęciu Bombardiera przez Alstom, sprzedawane są jako elektrowozy Alstom Traxx MS3.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony