Partnerzy serwisu:

RegioJet ma już pięć nowych Traxxów od Bombardiera

Michał Szymajda 16.03.2021 3,7k

RegioJet ma już pięć nowych Traxxów od Bombardiera
fot. RegioJet
Bombardier dostarczył już pięć z piętnastu wielosystemowych elektrowozów Traxx MS3 dla czeskiego prywatnego operatora RegioJet. Tymi lokomotywami RJ chce jeździć m.in. do Polski.
Dwie pierwsze lokomotywy Traxx MS3, zamówione przez RegioJet, zjawiły się w Republice Czeskiej w połowie grudnia 2020 i wkrótce zostały włączone do obiegów pociągów przewoźnika. Można je zobaczyć głównie w pociągach dotowanych przez państwo (RJ wygrał przetarg na ich obsługę) relacji Brno – Przerów – Ostrawa – Bohumin. Jak powiedział rzecznik RJ w rozmowie z portalem zdopravy.cz, do 14 marca bez większych problemów dwa pierwsze elektrowozy przejechały 60 tysięcy kilometrów, w ramach eksploatacji nadzorowanej.

Wszystkie 15 lokomotyw zamówionych w Bombardierze ma być gotowych do końca 2021 roku. Większość z nich ma pracować przy obsłudze pociągów międzynarodowych, gdzie konieczna jest jazda pod różnymi systemami napięcia.

Mają m.in. prowadzić pociągi z Pragi do Przemyśla, choć w tym wypadku będą pracować pod jednym systemem napięcia. Na razie jednak nie wiadomo, kiedy zapowiadany od zeszłego roku nocny pociąg z kuszetkami ruszy w trasę. W obliczu epidemii koronawirusa operator obawia się, że komercyjnie uruchamiany pociąg mógłby na siebie nie zarobić.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony