Partnerzy serwisu:

RegioJet kupuje kolejne wagony z Niemiec

Michał Szymajda 03.03.2021 4k

RegioJet kupuje kolejne wagony z Niemiec
fot. MS, Rynek Kolejowy
Prywatny czeski operator RegioJet działa jakby na przekór pandemii i kupuje kolejne 29 wagonów pasażerskich od Deutsche Bahn. Jak informuje portal zdopravy.cz, wagony od DB operator kupił w drodze przetargu. Zaoferował najlepszą cenę.
Jak powiedział Radim Jančura, szef RegioJetu, wagony będą wymagały przeprowadzenia napraw i odświeżeniach wnętrza przed wysłaniem ich na trasy. Chodzi o pojazdy do dziennych przewozów, przygotowanych do kursowania z prędkoscią 200 km/h. Nie podał, za jaką cenę je kupił, ani na których trasach się pojawią. Łącznie RJ będzie miał już flotę 200 wagonów, z których większość jeździła już po niemieckich lub austriackich torach. W 2020 roku z DB pozyskano już 30 wagonów, w tym wagony-kuszetki z miejscami na rowery i bezprzedziałowe drugiej klasy, w układzie foteli 2+1.

W rozmowie z czeskim portalem Jančura powiedział, że spółka przymierza się do zakupu nowych wagonów. W 2014 roku RegioJet kupił 10 nowych udanych bezprzedziałowych wagonów z rumuńskiej fabryki Astra i teraz chce nabyć kolejnych 6 takich pojazdów. Powód, dla którego spółka chce skończyć z kupnem wagonów wcześniej używanych przez DB czy Koleje Austriackie jest prozaiczny: większości wagonów, które nadawały się do odsprzedaży, ci przewoźnicy już się pozbyli. Większość z nich znalazła się właśnie w RegioJet, inne u prywatnych operatorów w Niemczech, a sporą partię zmodernizowanych wagonów z OBB kupiły Ceske drahy.

Obecnie RegioJet jest na etapie odbiorów pierwszych lokomotyw Traxx MS3, które konsekwentnie wprowadza do obsługi swoich rozkładowych pociągów.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony