Partnerzy serwisu:

RegioJet kupił kolejne wagony od Deutsche Bahn

Michał Szymajda 11.07.2022 9,1k

RegioJet kupił kolejne wagony od Deutsche Bahn
Fot. Steinfurth (Nordlicht8), wikimedia
RegioJet odkupił od Kolei Niemieckich kolejne wagony z miejscami do siedzenia. Są potrzebne do wzmocnienia relacji z Brna do Ostrawy i Bohumina.
Także czescy kolejarze mają do czynienia w ostatnich miesiącach ze wzrostem liczby podróżnych. Ma to związek z wysokimi cenami paliwa. W tym kontekście działania RegioJet są bardzo trafione.

Spółce udało się kupić od Deutsche Bahn siedemnaście bezprzedziałowych wagonów, które przechodzą właśnie przeglądy i w ciągu najbliższych tygodni trafią na linię R8 z Brna do Bohumina przy granicy z Polską. To trasa dotowana przez państwo, a RegioJet jeździ na niej w efekcie wygranego przetargu.

Wagony należą do serii Amvz, są bezprzedziałowe, posiadają klimatyzacje, wygodne siedzenia, na podłogach jest wykładzina. Są bardzo dobrze wyciszone. W pierwszych tygodniach eksploatacji będą kursować jeszcze w biało-czerwonych barwach DB, później będą sukcesywnie malowane w żółte barwy RJ.

Czeski portal zdopravy.cz przypomina, że RegioJet obecnie eksploatuje 240 wagonów, a kolejnych 40 czeka na remont i uruchomienie (pisaliśmy o zakupie wagonów piętrowych z DB, które wkrótce rozpoczną pracę). W codziennym ruchu pociągi prowadzone są 29 lokomotywami. W związku z opóźnieniem w dostawach lokomotyw Traxx z Alstomu, w ostatnich dniach RJ pożyczył lokomotywę serii 140 od swojego konkurenta – czeskiej Arrivy.

RegioJet chce komercyjnie jeździć do Przemyśla. Na razie jednak uruchamia takie pociągi wyłącznie dla ukraińskich pasażerów, uciekających przed wojną, lub wracających do swojego kraju.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony