Partnerzy serwisu:

RegioJet już w Budapeszcie

Jakub Madrjas 31.07.2020 2,1k

arrow
arrow
RegioJet już w Budapeszcie
fot. RegioJet
RegioJet już w Budapeszcie
RegioJet już w Budapeszcie
Czeski RegioJet rozpoczął dziś obsługę kolejnej trasy międzynarodowej – z Pragi przez Wiedeń do Budapesztu. Zapewnia, że sprzedał już tysiące biletów.
O uruchomieniu nowego połączenia czeski Regiojet zadecydował na początku miesiąca. Przewozy udało się uruchomić bardzo szybko - pierwszy pociąg wyruszył ze stacji Praha hl. n. 31 lipca o 5:20 rano. To przedłużona relacja dotychczasowych pociągów do Wiednia, w bardzo korzystnych dla pasażera cenach. O szczegółach informowaliśmy tutaj. Jak poinformował "Rynek Kolejowy" rzecznik przewoźnika, Ing. Aleš Ondrůj, pociąg dotarł na miejsce bez problemów.

– To koniec drogich podróży z państwowymi przewoźnikami kolejowymi na linii Praga – Wiedeń – Budapeszt – powiedział Radim Jančura, właściciel RegioJet na specjalnej konferencji prasowej, podkreślając, że ceny (dla całej trasy z Pragi do Budapesztu od 16 euro, a dla odcinka z Wiednia do Budapesztu od 9 euro) są bezkonkurencyjne w transporcie kolejowym. Jak zapewnił, RegioJet sprzedał już tysiące biletów na swoje nowe połączenia.

RegioJet łączy Pragę i Wiedeń z Budapesztem, Györem i Mosonmagyarovarem dwa razy dziennie w każdym kierunku. Oprócz nowych połączeń, RegioJet w pełni wznowił już eksploatację swoich pociągów między Wiedniem, Brnem i Pragą, gdzie codziennie kursują 4 połączenia kolejowe w każdym kierunku – dwa z nich wydłużone są właśnie do stolicy Węgier. RegioJet przy prowadzeniu połączeń współpracuje z Westbahn w Austrii i Continental Railway Solution na Węgrzech.

– Wchodzimy na kolejną trasę z naszą wizją znacznego obniżenia kosztów podróży pociągiem dla pasażerów i zaoferowania jak najszerszego zakresu naszych usług – mówi Ivana Kašická, dyrektor RegioJet cytowana w komunikacie. W przyszłym roku RegioJet planuje rozszerzyć swoją działalność na inne trasy łączące Czechy, Słowację lub Austrię z Polską i Ukrainą, a także na trasy kolejowe w innych krajach.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony