Partnerzy serwisu:

RegioJet dojedzie do Wiednia

Łukasz Pastor 01.05.2017 277

RegioJet dojedzie do Wiednia
Fot. Kabelleger / David Gubler, lic. CCA 4.0/Wikimedia Commons
Czeski, dalekobieżny przewoźnik RegioJet ma już niebawem połączyć Pragę, Brno i Wiedeń. 4 pary pociągów dziennie mają kursować już od nowego, grudniowego rozkładu jazdy.

Przedstawiciele przewoźnika zakładają, że Austria - poza Czechami i Słowacją - stanie się kolejnym ważnym rynkiem dla firmy RegioJet i że właśnie tam uda się mu rozwinąć również inne gałęzie jego działalności.

Od nowego rozkładu jazdy, który wchodzi w życie w grudniu tego roku, RegioJet zamierza cztery razy dziennie uruchamiać połączenia w relacji: Wiedeń - Brzecław - Brno - Praga. Przewoźnik zapowiada, że jego ceny będą najbardziej konkurencyjne na rynku, przy najwyższym standardzie obsługi pasażerów. Na pokładzie na podróżnych ma czekać gorąca przekąska, dostęp do internetu, a także m. in. prasa.

Nowe połączenia będą prowadzone we współpracy z austriackim partnerem - firmą Graz-Köflacher Bahn und Busbetrieb GmbH, która uruchamia pasażerskie i towarowe pociągi, a także jest operatorem połączeń autobusowych.

Już teraz RegioJet jest współorganizatorem połączeń autobusowych na lotnisko w Schwechat z Czech i Słowacji. Połączenia są uruchamiane co najmniej 10 razy dziennie w każdą stronę.

W roku 2016 pociągi firmy RegioJet przewiozły około 8 mln osób. Drugie 8 mln podróżnych skorzystało z połączeń autobusowych przewoźnika.

31 stycznia RegioJet wstrzymał ruch pociągów na trasie ze stolicy Słowacji do położonych na wschodzie tego kraju Koszyc. Powodem jest powrót na tę trasę przewoźnika narodowego - ZSSK. Wciąż obsługuje jednak inne komercyjne trasy na terenie Czech i Słowacji i nadal pracuje nad ekspansją swoich połączeń.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony