Partnerzy serwisu:

RegioJet chce jeździć z Warszawy do Belgii i Holandii! [aktualizacja]

Jakub Madrjas 05.05.2021 8,4k

RegioJet chce jeździć z Warszawy do Belgii i Holandii! [aktualizacja]
fot. Łukasz Piotrowski, sm42.pl
Belgijski zarządca infrastruktury opublikował wniosek RegioJet o dostęp do trasy Warszawa – Ostenda. Ma to być drugi wariant połączenia nocnego, które ma ruszyć w 2022 roku z Pragi. Przewoźnik informuje, że połączenia są na etapie planowania.
Na początku kwietnia informowaliśmy, że RegioJet chce we współpracy z holenderską spółką European Sleeper uruchomić nocny pociąg, który łączyłby Pragę z Berlinem, Amsterdamem i Brukselą. Jak się potem okazało, we wniosku do czeskiego odpowiednika UTK pojawiły się też nowe miejscowości – przepiękna Brugia i nadmorska Ostenda.

Dziś "The Brussels Times" poinformował o treści wniosku, które prywatny czeski przewoźnik złożył do belgijskiego zarządcy infrastruktury. Potwierdza on informacje o planowanym zakończeniu połączenia w Ostendzie. Pojawia się w nim jednak jeszcze jedna, bardzo interesująca wiadomość – na odcinku z Berlina wyznaczono dwa warianty trasy – do Czeskiej Pragi i do Warszawy!

Przypomnijmy, że pociąg z Pragi (a więc i z Warszawy) ma odjeżdżać wieczorem i zjawić się w Berlinie przed północą. W Niemczech jest jeszcze postój w Hanowerze (1:16). Do Amsterdamu pociąg dojedzie na godzinę 6:01, zatrzyma się przy ważnym międzynarodowym lotnisku Schiphol (6:20) i po kilku postojach dotrze go Brukseli Central (8:39). Zatrzyma się jeszcze w Gandawie (9:17), Brugii (9:41) i skończy bieg w nadmorskiej Ostendzie (9:56). W kurs powrotny pociąg uda się z Ostendy o godzinie 18:04, wyjazd z Brukseli zaplanowano na 19:20, a z Amsterdamu na 21:54. W Berlinie pociąg zamelduje się o 5:51.

Uruchomienie pociągów nie jest jeszcze potwierdzone, ale uzyskanie otwartego dostępu do trasy jest niezbędnym krokiem w tym kierunku. Najwcześniejszy zapisany termin startu połączenia to grudzień 2021 roku.

[Aktualizacja] Stanowisko RegioJet

– RegioJet planuje otworzyć połączenia kolejowe z regionu Europy Środkowej do Amsterdamu i Brukseli w roku 2022 lub 2023. Jesteśmy na początku tej drogi i ocieniamy, które kierunki i trasy byłyby atrakcyjne dla naszych pasażerów – poinformował "Rynek Kolejowy" Aleš Ondrůj, rzecznik RegioJet, podkreślając, że połączenia są jeszcze na etapie planowania. 

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony