Partnerzy serwisu:

RegioJet chce jeździć nocą z Warszawy do Wiednia i z Niemiec do Chorwacji

Michał Szymajda 10.08.2021 4,6k

RegioJet chce jeździć nocą z Warszawy do Wiednia i z Niemiec do Chorwacji
Nocny pociąg RegioJet do Chorwacjifot. M. Szymajda
Zmaterializowały się, na razie w postaci uzupełnionych dokumentów, plany uruchomienia pociągu nocnego z Warszawy do Wiednia. Ponadto RegioJet poinformował na łamach niemieckiej prasy o planowanym uruchomieniu pociągów z Berlina przez Czechy do miast w Słowenii i Chorwacji. Oba pociągi mają ruszyć w końcu 2022 roku.
Urząd Transportu Kolejowego poinformował, ż RegioJet zaktualizował dokumenty dotyczące uruchomienia pasażerskiego połączenia komercyjnego na trasie Warszawa Wschodnia – Wien Hbf. / Praha hl.n. – Warszawa Wschodnia. Przewoźnik zadeklarował chęć wykonywania nowej usługi przewozu osób od 11 grudnia 2022 r. do 11 grudnia 2027 r. Z Warszawy Centralnej RJ chce wyruszać o 21:03, a w Wiedniu meldować się o 7 rano (połączenie powrotne z wyjazdem z Wiednia o 21:07 i dotarciem do Warszawy Centralnej na 7:02). Trasa w Polsce miałaby przebiegać nie przez CMK, lecz przez linię nr 1, czyli przez miasta takie jak Koluszki, Piotrków Trybunalski i Częstochowa. Pomimo tego czas przejazdu do Wiednia byłby sporo krótszy od tego, który możemy uzyskać wybierając kursujący obecnie IC Chopin. Planuje się także dołączenie do pociągu wagonów z Przemyśla, prawdopodobnie w czeskim Bohuminie.

Teraz UTK oczekuje na wniesienie wniosków o przeprowadzenie badania równowagi ekonomicznej przez jeden miesiąc. Oznacza to, że przewoźnicy operujący już na tej trasie (w tym wypadku PKP Intercity) mogą wyrazić swoje „ale“ wobec planów RegioJetu.

Plany RegioJet obejmują także nową trasę z Niemiec do Chorwacji. Obecnie czeski operator wysyła pociągi z czeskiej Pragi na chorwackie wybrzeże – do Rijeki i Splitu. RegioJet chciałby jednak jeździć do Chorwacji z połączeniem całorocznym, mniej nastawionym na turystów. Pociąg miałby jechać już ze stolicy Niemiec, przez Drezno, Pragę i Wiedeń i Graz. Grupy wagonów kończyłyby bieg w Zagrzebiu w Chorwacji lub w słoweńskiej stolicy – Lublanie. Oznaczałoby to powrót przewoźnika do tego miasta. W zeszłym roku można było do niego dotrzeć pociągiem RegioJet z Pragi, jednak zmiana jego trasy nad chorwackie wybrzeże sprawiła, że w ogóle omija on Słowenię.

Jak poinformował niemieckie media rzecznik RegioJet Aleš Ondrůj, wyjazd z Berlina wstępnie zaplanowano na 18:43, a przyjazd do Zagrzebia – na 9:30.

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o krajowych planach prywatnego czeskiego operatora. Tekst na ten temat można przeczytać tutaj.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony