Partnerzy serwisu:

Regiojet chce budować nowe zaplecze techniczne w Pradze

Michał Szymajda 03.02.2020 54

Regiojet chce budować nowe zaplecze techniczne w Pradze
Fot. Regiojet
Czeski prywatny przewoźnik RegioJet poczynił pierwsze kroki w celu budowy własnej, dużej bazy do obsługi taboru kolejowego. Ma powstać na przedmieściach Pragi.
W celu budowy zaplecza do serwisu pojazdów RegioJet zakupił sześć hektarów ziemi w dzielnicy Dolni Mecholupy. To przedmieścia Pragi, zlokalizowane na jej wschodzie. W miejscu, gdzie spółka zamierza budować hale, wcześniej znajdowało się złomowisko. Informacje o zakupie nieruchomości potwierdził właściciel RegioJetu, Radim Janczura.

– Chcemy budować tam duże zaplecze techniczne z myślą o wykorzystaniu go także do serwisowania pojazdów kolejowych innych operatorów – powiedział Janczura. Czeskiemu serwisowi zdopravy.cz nie przedstawiono terminu, w którym baza miałaby powstać.

Obecnie RegioJet przeprowadza naprawy i konserwacje taboru kolejowego na zachodzie Pragi, w dzielnicy Zličín. Dotyczy to głównie wagonów, ponieważ naprawami okresowymi, przeglądami i ewentualnym serwisem lokomotyw zajmują się firmy zewnętrzne, od których RJ leasinguje elektrowozy.

RegioJet ma za sobą rekordowy rok pod względem liczby pasażerów pociągów. Pociągi prywatnego przewoźnika (także te kursujące na Słowacji) przewoziły w 2019 roku ponad 10,5 miliona pasażerów. To o około 8 procent więcej, porównując rok do roku. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony