Partnerzy serwisu:

RegioJet: 20 tysięcy sprzedanych biletów do Chorwacji

Michał Szymajda 28.04.2021 5k

RegioJet: 20 tysięcy sprzedanych biletów do Chorwacji
fot. M. Szymajda
W ponad dwa miesiące po rozpoczęciu sprzedaży biletów na pociąg z czeskiej Pragi do Chorwacji RegioJet sprzedał ich 20 tysięcy. Obecnie, jak twierdzi prywatny operator, sprzedaje nawet 400 biletów dziennie, a niektóre pociągi są już całkowicie wyprzedane.
– Wraz ze zbliżającym się latem sprzedajemy coraz więcej biletów. Sprzedaż przyspieszyła także po tym, jak Chorwacja ogłosiła, że do letniego wjazdu na Chorwację wystarczy wykonany test antygenowy – powiedziała Ivana Sachsová, rzeczniczka RegioJet w rozmowie z dziennikarzem portalu zdopravy.cz

Pociągi ruszą już w końcu maja. Ze Splitu lub Rijeki, gdzie dotrą pociągi, będzie można dostać się autobusami przewoźnika także do innych nadmorskich miejscowości, nie tylko w Chorwacji, ale także w Bośni czy Czarnogórze (więcej szczegółów połączenia można znaleźć tutaj).

W końcu maja, w czerwcu i wrześniu pociągi będą kursować trzy razy w tygodniu, w lipcu i sierpniu codziennie. Pociąg zostanie uruchomiony po zeszłorocznym sukcesie połączenia, które kursowało jednak przez Słowenię. W tym roku pociąg ominie Słowenię i pojedzie przez Bratysławę, Budapeszt i Zagrzeb. Na dużej części trasy RegioJet będzie współpracował z Kolejami Chorwackimi, który udostępnią mu elektrowozy podczas przejazdu przez Chorwację.

Uruchomienie nocnego pociągu do Splitu zapowiedziały także Koleje Austriackie (ÖBB). Ich pociąg będzie ruszał z Bratysławy i pojedzie przez Wiedeń, Graz, Maribor i Zagrzeb, pojedzie od 18. czerwca do 11. września. Na stacjach w Bratysławie, Wiedniu i Splicie będzie możliwość zabrania auta lub motocykla. Bilety na miejsca siedzące zaczynają się od 30 euro, na miejsca leżące – od 70 euro za osobę.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony