Partnerzy serwisu:

Reaktywacja połączeń z Kielc do Sandomierza

inf. prasowa 27.04.2017 2,1k

Reaktywacja połączeń z Kielc do Sandomierza
Fot. PKP PLK
W weekend majowy zostanie wznowione połączenie kolejowe z Kielc do Sandomierza. – Serdecznie zapraszam mieszkańców regionu i turystów do skorzystania z oferty. Oprócz zwiedzania miasta czekać na nich będzie wiele atrakcji związanych z odbywającym się w Sandomierzu Festiwalem Filmów i Spotkań Niezwykłych z udziałem znanych aktorów – zachęca wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Jan Maćkowiak.
Pierwszy pociąg turystyczny wyruszy już w najbliższą sobotę, 29 kwietnia o godzinie 7:23. Kursował będzie przez cały majowy weekend do 3 maja. Co więcej, połączenie zostanie wznowione 23 czerwca i będzie utrzymywane do końca sierpnia. Podobnie jak w roku ubiegłym na dworcu w Sandomierzu, na pasażerów będą czekały autobusy, którymi na podstawie kolejowego biletu będzie można za darmo dojechać pod Bramę Opatowską i z powrotem.

Wakacyjne, weekendowe połączenia relacji Kielce – Sandomierz – Kielce, Samorząd Województwa uruchomił już 25 czerwca 2016 roku wspólnie z operatorem usług przewozowych w transporcie kolejowym – Oddziałem Świętokrzyskim Przewozy Regionalne. Wyjazdy cieszyły się ogromną popularnością.

Podróż do Sandomierza uatrakcyjniał każdorazowo przewodnik PTTK po ziemi świętokrzyskiej, który dzielił się legendami i opowieściami historycznymi o miastach i miasteczkach usytuowanych po trasie przejazdu. Natomiast władze miasta umożliwiły posiadaczom biletu świętokrzyskiego wejście na Bramę Opatowską za symboliczną złotówkę, a ponadto częściowo partycypowały finansowo w lokalnych połączeniach autobusowych z dworca PKP do centrum.

Wśród niemal 15 tysięcy podróżnych, jadących w celu zwiedzania centrum Sandomierza, grupa około 200 osób skorzystała z możliwości aktywnego wypoczynku po trasie szlaku rowerowego Green Velo, co było możliwe dzięki kursowaniu nowoczesnego taboru dostosowanego do przewozu rowerów.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony