Partnerzy serwisu:

Reaktywacja EC Wawel jeszcze nie w grudniu

Michał Szymajda 20.09.2019 7,4k

Reaktywacja EC Wawel jeszcze nie w grudniu
Fot. PKP Intercity
PKP Intercity zakłada uruchomienie w nowym rozkładzie jazdy 2019/2020 wiele nowych połączeń międzynarodowych. Czy od grudnia pojedzie także EC Wawel?
Pociąg EC Wawel nie kursuje pomiędzy Polską a Niemcami od 12 grudnia 2014 roku. Od grudnia 2012 roku kursował już w skróconej relacji z Wrocławia do Berlina, choć wcześniej jego podstawową trasą była ta z Krakowa.

Od kilkunastu miesięcy sprawa powrotu pociągu do siatki połączeń jest dyskutowana. Marek Chraniuk, podczas spotkania z dziennikarzami przy prezentacji rocznego rozkładu jazdy, powiedział, że EC Wawel znajdzie się już w nowym rozkładzie jazdy. Ale na razie brakuje go w zestawieniach udostępnianych przez PKP PLK na „Portalu Pasażera”

– Tego pociągu w rozkładzie 2019/2020 jeszcze nie będzie. Takie połączenie jest planowane, ale o jego szczegółach będziemy informowali w odpowiednim czasie – poinformowało nas biuro prasowe PKP Intercity.

Decyzja o reaktywacji międzynarodowego połączenia jest ściśle uzależniona od stanu infrastruktury kolejowej na odcinku Kraków – Katowice. Od grudnia 2019 roku pociągi PKP Intercity przejadą po nim w czasie ok. 1 godziny i 30 minut. To wciąż dużo, a w przypadku połączeń międzynarodowych (zlikwidowany w 2014 roku pociąg uruchamiany był w dzień), istotne znacznie ma czas przejazdu.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że EC Wawel ma szansę na reaktywację w czerwcu 2020 roku. Wtedy też PKP Intercity uruchomi dodatkowy pociąg z Warszawy do Berlina.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony