Partnerzy serwisu:

RCB smsem informuje Ukraińców o dodatkowych pociągach

Michał Szymajda 16.03.2022 669

RCB smsem informuje Ukraińców o dodatkowych pociągach
Nocny pociąg do Wrocławia pełen uchodzących przed wojnąFot. M. Szymajda
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa od 15 marca rozpoczęło informowanie osób z ukraińskimi kartami SIM o dodatkowych krajowych pociągach przeznaczonych do ewakuacji uchodźców.
O nowej funkcjonalności RCB poinformowało na swoim facebookowym profilu 15 marca. Jednak już od 13 marca osoby z ukraińskimi kartami SIM otrzymywały informację o dodatkowych pociągach z Polski do Niemiec, jeśli znajdowały się w pobliżu ich uruchomienia – czyli na przykład w województwie małopolskim lub śląskim.

15 marca RCB informowało już także o dodatkowych krajowych składach, m.in. o pociągu z Chełma do Poznania i Berlina czy dodatkowym pociągu z Lubyczy Królewskiej do Lublina i Warszawy. Osoby przebywające na terenie powiatów chełmskiego i hrubieszowskiego dostały informację na temat dodatkowych pociągów z Chełma do Szczecina i Wrocławia, przebywający w Krakowie i okolicach dostali sms o dodatkowym pociągu w relacji Kraków – Zgorzelec – Berlin. Uchodźcy z Warszawy otrzymali sms o dodatkowych pociągach do Niemiec w dniu 16 marca. 

Informacja podawana jest w sposób możliwe prosty, bez uwzględniania operatora, który pociąg uruchamiana, oczywiście podawana jest w języku ukraińskim.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony