Partnerzy serwisu:

Nowe perony w Rawiczu

inf. pras 11.11.2020 2,8k

arrow
arrow
Nowe perony w Rawiczu
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
Nowe perony w Rawiczu
Nowe perony w Rawiczu
Nowe perony w Rawiczu
Nowe perony w Rawiczu
Nowe perony w Rawiczu
Nowe perony w Rawiczu
Nowe perony w Rawiczu
Podróżni w Rawiczu mogą korzystać z nowych peronów, wind i przejścia pod torami - informują PKP Polskie Linie Kolejowe.
W Rawiczu podróżni korzystają z dwóch nowych peronów. Przebudowane przejście pod torami zapewnia bezpieczne dojście do pociągów. Do dyspozycji osób o ograniczonych możliwościach poruszania się są zamontowane dwie windy. Komfort zapewnia m.in. długa wiata na peronie nr 2, ławki, jasne oświetlenie. Będą wiaty na peronie pierwszym. Dla osób niewidzących i niedowidzących ułatwieniem są ścieżki naprowadzające.

W listopadzie również podróżni w Bojanowie skorzystają nie tylko z nowych – już dostępnych peronów, ale także z nowego przejścia pod torami - dodaje inwestor.

Na objętym pracami odcinku Czempiń – granica Dolnego Śląska (linia Poznań – Wrocław) pasażerowie wsiadają do pociągów z przebudowanych peronów w 11 miejscowościach. Mogą korzystać z nowych i przebudowanych przejść podziemnych z windami na stacjach Stare Bojanowo, Kościan i Leszno. W Lesznie tunel pod torami będzie jeszcze dłuższy. Ułatwi komunikację w mieście i z obu stron linii. Dostęp do kolei na zmodernizowanych przystankach umożliwiają pochylnie. Są wiaty, ławki, jasne oświetlenie. Dla osób niewidzących i niedowidzących ułatwieniem są ścieżki naprowadzające.

Jeszcze w tym roku oczekiwany standard dostępu do pociągów będzie zapewniony także na przystankach w Lipnie Nowym i Górce Duchownej - czytamy.

Na linii E59 między Czempiniem a Rawiczem w dalszym ciągu wymieniane są tory, sieć trakcyjna i nowoczesne urządzenia sterowania. W listopadzie pociągi pojada już nie jednym, lecz dwoma zmodernizowanymi torami na szlaku Rawicz – Bojanowo. W grudniu prace zakończą się na ostatnim jednotorowym szlaku między Lesznem a Starym Bojanowem, dwutorowo będzie przejezdna cała trasa Poznań – Wrocław - zapewnia PLK.

Bezpieczeństwo na trasie zwiększają m.in. przebudowane przejazdy kolejowo-drogowe z nową nawierzchnią i lepszymi zabezpieczeniami, a także nowe, bezkolizyjne skrzyżowania. Kierowcy szybciej i sprawniej przejeżdżają nad torami nowymi wiaduktami w Lesznie, Klonówcu i Kościanie (ul. Młyńska). Wiadukt drogowy powstaje w Bojanowie (Pakówce), a tunele pod linią kolejową budowane są w Kościanie (na ul. Gostyńskiej) oraz w Rawiczu (na ul. Piłsudskiego).

Mieszkańcy Kościana zyskali nowe, bezpieczne, podziemne przejście na ul. Wyzwolenia. Do końca roku podobne obiekty, przeznaczone dla pieszych i rowerzystów, dostępne będą na ul. Okrężnej w Lesznie oraz ul. Świętojańskiej w Rawiczu - podsumowuje PLK. Inwestycja, pierwotnie podzielona na dwa kontrakty, miała się zakończyć w I kwartale 2020 roku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony