Partnerzy serwisu:

Rakietowy atak na Lwów. Uszkodzona linia kolejowa [aktualizacja]

Michał Szymajda 18.04.2022 7,2k

Rakietowy atak na Lwów. Uszkodzona linia kolejowa [aktualizacja]
Atak rakietowy w sąsiedztwie linii kolejowej we LwowieFot. t.me/zalizni_zminy/
18 kwietnia o poranku rakietowe wojska rosyjskiego okupanta ponownie dały o sobie znać na Ukrainie. Celem ataku były obiekty wojskowe we Lwowie. Uszkodzono też jedną z linii kolejowych, o czym poinformowały Koleje Ukraińskie.
Jak poinformował przed godziną 9. Onet, Lwów był atakowany o poranku 5-krotnie. Rosjanie użyli w tym celu rakiet balistycznych.

– W atakach rakietowych na Lwów, dokonanych w poniedziałek przez wojska rosyjskie, zginęło sześć osób, a osiem jest rannych, w tym dziecko – poinformował szef administracji obwodowej Maksym Kozycki. Dodał on, że rakiety spadały na i w pobliże obiektów infrastruktury wojskowej. Ale przy okazji uszkodziły też jedną z dwutorowych, zelektryfikowanych linii kolejowych. Którą? Tego nie wiemy, ale chodzi tu ważną magistralę, co widać na zdjęciach, które opublikował prezes Ukrzaliznyci Ołeksandr Kamyszyn.

– Sytuacja na dworcu kolejowym we Lwowie jest opanowana. Pasażerowie podczas alarmu lotniczego zostali umieszczeni w bezpiecznych miejscach i schronach. Po zakończeniu alarmu odnowiono wznowiono umieszczanie pasażerów w pociągach – poinformowały Koleje Ukraińskie.

Część pociągów, z uwagi na alarm i uszkodzenie jednej z linii, jest jednak opóźniona z przyjazdem lub odjazdem.

[aktualizacja]

Jak poinformował Jakub Karnowski, były prezes PKP SA, a obecnie członek rady nadzorczej Kolei Ukraińskich, naprawę linii udało się wykonać szybko. Karnowski, na twitterze, pokazał też miejsce, gdzie uderzyła rosyjska rakieta.


PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony