Partnerzy serwisu:

Railpool tworzy polską spółkę. Na czele znany menedżer

Jakub Madrjas 13.09.2022 3,2k

Railpool tworzy polską spółkę. Na czele znany menedżer
fot. Łukasz Piotrowski, sm42.pl
Jedna z największych firm wynajmujących tabor tworzy swoją spółkę na polskim rynku. Prowadzić ją będzie Robert Nowakowski, dotąd członek zarządu DB Cargo Polska. 
Railpool to jeden z największych pooli taborowych (spółek zajmujących się dzierżawą taboru przewoźnikom) w Europie. Ma ok. 400 lokomotyw i 148 pojazdów pasażerskich. Firma od trzynastu lat jest obecna na polskim rynku, ale teraz chce zdecydowanie wzmocnić swoją obecność poprzez utworzenie nowej spółki w Poznaniu.

Transfer Roberta Nowakowskiego


Jak poinformował Railpool, na czele nowej spółki, która zacznie działalność w październiku, stanie znany menedżer branży kolejowej Robert Nowakowski. – Założenie spółki zależnej Railpool w Polsce jest logiczną kontynuacją naszej znaczącej aktywności na tym rynku, który jest jednym z największych i najważniejszych rynków kolejowych w Europie. Cieszę się, że od października Robert Nowakowski będzie kierował naszym lokalnym oddziałem. To doświadczony menedżer, który bardzo dobrze zna polski rynek. Jestem przekonany, że jego bogate doświadczenie w połączeniu z kompetencjami Railpool w zakresie kompleksowego wynajmu pociągów i naszym nowoczesnym taborem przyniesie naszym lokalnym klientom i partnerom biznesowym wiele korzyści – powiedział Torsten Lehnert, prezes Railpool cytowany w komunikacie. 

Robert Nowakowski ma ponad 20 lat doświadczenia na stanowiskach kierowniczych w sektorze kolejowym, w tym ponad jedenaście lat w DB Cargo Polska, gdzie przez ostatnie pięć lat pełnił funkcję członka zarządu. – Cieszę się, że w październiku dołączam do Railpool, aby przenieść działalność firmy w Polsce na wyższy poziom. Sam jestem mocno zakorzeniony w lokalnym – i pełnym wyzwań –rynku przewozów kolejowych. Bazując na sukcesie Railpoola w Polsce i w związku z jego ekspansją w Europie Wschodniej, cieszę się, że mogę pomóc mu w rozwoju i z niecierpliwością czekam, aby pomóc utorować drogę do zaspokojenia rosnącego lokalnego zapotrzebowania na wydajne i niezawodne usługi trakcyjne – cytuje samego Nowakowskiego nowy pracodawca.

Ekspansja pooli taborowych


Railpool niedawno zapowiedział warte nawet miliard euro inwestycje w dalszą ekspansję - porozumiał się w tym celu z instytucjami finansowymi w sprawie zaciągnięcia kredytów i emisji papierów wartościowych. Rozwijają się również polskie firmy działające w tej branży - największy jest Cargounit, a na rynku działają też Rail Capital Partners oraz Polski Tabor Szynowy. 
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony