Partnerzy serwisu:

Railpool Polska oficjalnie wystartował

Redakcja 02.02.2023 3k

arrow
arrow
Railpool Polska oficjalnie wystartował
Fot. Railpool
Railpool Polska oficjalnie wystartował
Railpool Polska oficjalnie wystartował
W Poznaniu oficjalnie zainaugurowano działalność polskiej spółki jednego z największych pooli taborowych na świecie.
Railpool to jeden z największych pooli taborowych (spółek zajmujących się dzierżawą taboru przewoźnikom) w Europie. Ma ok. 400 lokomotyw i 148 pojazdów pasażerskich. Firma od trzynastu lat jest obecna na polskim rynku, ale w zeszłym roku zdecydowała się wzmocnić swoją obecność poprzez utworzenie nowej spółki w Poznaniu.

1 lutego w stolicy Wielkopolski odbyła się uroczystość oficjalnego otwarcia działalności Railpool Polska. Szefem spółki jest Robert Nowakowski, doświadczony fachowiec od wielu lat związany z przewozami kolejowymi. Robert Nowakowski, otwierając uroczystość, wspomniał o tym, iż de facto Railpool jest obecny na polskim rynku już od kilkunastu lat, gdy w 2009 roku Przewozy Regionalne podjęły z nim współpracę w zakresie kilku lokomotyw. Później do grona leasingobiorców dołączyli polscy operatorzy przewozów towarowych.

− Naszą ambicją jest zwiększenie udziału Railpool na polskim rynku, prezentując bogatą ofertę nowoczesnego i niezawodnego taboru kolejowego −powiedział Nowakowski.

W uroczystości otwarcia biura uczestniczył Prezes Railpool GmbH Torsten Lenert i członek zarządu Ingo Wurzer. Wśród licznych gości byli m.in. wicemarszałek województwa wielkopolskiego Wojciech Jankowiak, przedstawiciele zarządu PKP PLK, prezesi spółek przewoźników kolejowych, dyrektor Instytutu Kolejnictwa oraz reprezentanci organizacji branżowych.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony