Partnerzy serwisu:

Rail Capital Partners zamawia w Newagu pięć kolejnych Dragonów 2

Michał Szymajda 14.07.2022 3,5k

Rail Capital Partners zamawia w Newagu pięć kolejnych Dragonów 2
Graf. Newag
Zamówienie na lokomotywy elektryczne złożył w Newagu pool taborowy Rail Capital Partners. O zakupie nowosądecki producent poinformował w raporcie giełdowym.
– Zarząd Newag SA informuje, iż (…) spółka zawarła z Rail Capital Partners z siedzibą w Bydgoszczy pięć indywidualnych umów sprzedaży wraz z umowami serwisowania. Przedmiotem umów indywidualnych jest sprzedaż łącznie pięciu lokomotyw elektrycznych wraz ze świadczeniem usług utrzymania przez okres dziesięciu lat – czytamy w raporcie.

Elektrowozy będą dostarczane przez Newag w roku 2023 oraz 2024 zgodnie z uzgodnionym harmonogramem. Jak udało nam się ustalić, chodzi Dragony 2 w wersji na krajowy system napięcia, bez spalinowego modułu dojazdowego. Cały kontrakt warty jest 79,6 mln złotych netto.

– Umowy Indywidualne przewidują możliwość zlecenia utrzymania korekcyjnego oraz przeglądów planowych w zakresie poziomów P3 oraz P4 – czytamy w oświadczeniu Newagu.

Łącznie dotychczas RCP zamówiło na podstawie umów ramowych dziesięć elektrowozów Dragon 2 wraz ze świadczeniem usług utrzymania. Poprzednie zamówienie - na 5 lokomotyw - RCP złożył w 2019 roku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony