Partnerzy serwisu:

Rail Baltica z kolejnymi 110 mln euro dofinansowania z CEF-u

Witold Urbanowicz 19.07.2018 1,6k

Rail Baltica z kolejnymi 110 mln euro dofinansowania z CEF-u
Fot. /GFDL/Wikimedia Commons
Spółka RB Rail AS, joint-venture Estonii, Łotwy i Litwy, odpowiedzialna za realizację Rail Baltiki, podpisała porozumienie na dofinansowanie unijne w wysokości 110 mln euro. W sumie inwestycja ta na terenie trzech krajów bałtyckich otrzyma z CEF-u środki w wysokości 683 mln euro.
Tydzień temu, 13 lipca, spółka RB Rail AS – joint-venture trzech krajów bałtyckich – podpisała z odpowiednimi ministerstwami oraz europejską INEĄ porozumienie o przyznaniu w ramach narzędzia CEF – Łącząc Europę kolejnych środków na realizację Rail Baltiki. Wartość umowy wynosi blisko 130 mln euro, przy czym wysokość dofinansowania sięga 85% i wynosi 110 mln euro.

Największa część dofinansowania – 98,4 mln euro – trafi na Litwę. Środki mają posłużyć do przyspieszenia prac budowlanych na odcinku od Kowna do granicy litewsko-łotewskiej z mostem na rzecze Wilia oraz budową dróg technicznych, a także prac projektowych dla odcinka od Upeslejas do zaplecza technicznego Vangazi na Łotwie. Środki posłużą też dalszym pracom przygotowawczym i związanym z zarządzaniem projektem.

RB Rail AS otrzymał podpisał już trzy porozumienia o dofinansowaniu w ramach CEF-u. Koszty kwalifikowane sięgają kwoty 824 mln euro, przy czym dofinansowanie wynosi 683 mln euro. Zadaniem spółki RB Rail AS – joint-venture Litwy, Łotwy i Estonii – jest koordynacja, projektowanie, realizacja i promocja projektu Rail Baltica na odcinku od Tallina do granicy polsko-litewskiej.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony