Partnerzy serwisu:

Rail Baltica: Trwa ponowny przetarg na projekt odcinka Wilno – Kowno

Witold Urbanowicz 06.10.2022 797

Rail Baltica: Trwa ponowny przetarg na projekt odcinka Wilno – Kowno
mat. Rail Baltica
RB Rail AS, która koordynuje projekt Rail Baltiki na terenie Litwy, Łotwy i Estonii, prowadzi ponowny przetarg na projekt odcinka trasy między Wilnem a Kownem. Zamówienie obejmuje też nadzór autorski nad późniejszą realizacją.
Zamówieniem objęty jest ok. 64-km odcinek dwutorowej linii o rozstawie 1435 mm między węzłami kolejowymi w Wilnie i Kownie. Przewidziano też przebudowę 16 km istniejących linii o rozstawie 1520 mm, budowę trzech punktów z możliwością wyprzedzania się pociągów, 10 wiaduktów drogowych, jednego tunelu drogowego, 13 wiaduktów kolejowych, ośmiu przejść dla zwierząt, 15 przepustów.

Przetarg jest dwustopniowy. Podmioty zainteresowane udziałem w postępowaniu mogą składać wnioski do 14 października. Do końca roku przewidziano zakończenie pierwszego etapu i wysłanie zaproszeń do składania ofert. Umowa z projektantem miałaby zostać podpisana w II połowie przyszłego roku.

W sumie w ramach projektu Rail Baltiki powstać ma 870 km normalnotorowej linii: 392 km na Litwie, 265 km na Łotwie i 213 km w Estonii. Wartość kontraktów budowlanych szacowana jest na 5,8 mld euro.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony