Partnerzy serwisu:

Rail Baltica. Sześć ofert na dokumentację przedprojektową do Trakiszek

Witold Urbanowicz 27.09.2017 1,5k

Rail Baltica. Sześć ofert na dokumentację przedprojektową do Trakiszek
Trakiszkifot. Kasper Fiszer
PKP PLK otworzyły oferty na aktualizację dokumentacji dla przebudowy i rozbudowy linii E75 na odcinku Ełk – Trakiszki w ramach Rail Baltiki. W sumie wystartowało sześć podmiotów, które wyceniły wykonanie dokumentacji przedprojektowej na kwoty od ok. 3,2 mln zł do 4,8 mln zł brutto.
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji przedprojektowej dla projektu „Prace na linii E75 na odcinku Białystok – Suwałki –Trakiszki – (granica państwa), etap II odcinek Ełk – Trakiszki (granica państwa)” . Dokumentacja, którą dysponują PKP PLK, wymaga aktualizacji. Wykonawca będzie musiał przedstawić nowe warianty inwestycyjne, określić optymalny wariant inwestycyjny w zakresie realizacji projektu, a także stworzyć model finansowania projektu i jego wpływu na sytuację finansową zamawiającego.

Zakres zamówienia obejmuje połączenie kolejowe na odcinku: Ełk – Olecko – Suwałki – Trakiszki (granica państwa), który tworzą odcinki jednotorowych linii kolejowych, nr 39 Olecko – Suwałki, nr 41 Ełk – Olecko – Gołdap, nr 51 Suwałki – Trakiszki – granica państwa wraz z łącznicami nr 517 Papiernia – Las Suwalski i nr 518 PODG Łęgówek – PODG Lesk. Więcej o założeniach piszemy tutaj.

W postępowaniu wzięło udział sześć firm, ale tylko dwie oferty mieszczą się w kosztorysie zamawiającego, określonym na kwotę 3,813 mln zł brutto. Najtańszą ofertę złożyła warszawska spółka TPF, która wyceniła dokumentację na 3,198 mln zł i zaproponowała czas realizacji wynoszący 370 dni. Konsorcjum, składające się Instytutu Kolejnictwa i Biura Realizacji Inwestycji Koltech, zaproponowało z kolei kwotę 3,303 mln zł brutto oraz czas realizacji zamówienia wynoszący 390 dni. WYG International złożył ofertę na kwotę 4,381 mln zł i 390 dni, Multiconsult Polska na kwotę 4,593 mln zł i 370 dni, a IDOM na kwotę 4,765 mln zł i 390 dni. Najdrożej wypada Schuessler-Plan Inżynierzy z kwotą 4,844 mln zł i czasem realizacji sięgającym 390 dni.

Linia kolejowa E75, jest częścią korytarza transportowego Morze Północne – Morze Bałtyckie, stanowiącego część sieci bazowej Transeuropejskiej Sieci Transportowej (TEN-T). Jest elementem ciągu komunikacyjnego Rail Baltica w zakresie powiązań regionalnych, międzyregionalnych i międzynarodowych. Stanowi priorytetowy projekt UE, który zakłada modernizację korytarza kolejowego łączącego Warszawę przez Kowno i Rygę z Tallinem.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony