Partnerzy serwisu:

Rail Baltica: Jest pierwsza umowa na projekt odcinka trasy w krajach bałtyckich

Witold Urbanowicz 30.03.2019 3,4k

Rail Baltica: Jest pierwsza umowa na projekt odcinka trasy w krajach bałtyckich
Fot. /GFDL/Wikimedia Commons
RB Rail, spółka odpowiedzialna za realizację Rail Baltiki na terenie krajów bałtyckich, podpisała z firmą IDOM pierwszy kontrakt na dokumentację projektową. Zadanie obejmuje 71-kilometrowy odcinek trasy z Parnawy do Rapli. Wkrótce podpisanych ma zostać sześć innych umów.
W piątek 29 marca RB Rail podpisał umowę z konsorcjum firm IDOM Consulting, Engineering, Architecture oraz Skepest & Puhkim umowę na projekt pierwszego odcinka trasy Rail Baltiki. Wartość kontraktu to 6,8 mln euro netto. Zadaniem wykonawcy będzie też pełnienie nadzoru autorskiego.

Kontrakt obejmuje 71-kilometrowy estoński odcinek trasy od granicy prowincji Harju i Rapli do Tootsi w prowincji Parnawa. Jak podaje spółka, znajdzie się tutaj 13 wiaduktów drogowych, dziewięć wiaduktów kolejowych, dziewięć przejść dla zwierząt oraz cztery mosty kolejowe. Dokumentacja ma powstać w ciągu 24 miesięcy.

W sumie, jak informuje RB Rail, uruchomiono siedem z 11 planowanych przetargów projektowych. Obejmują one 57% trasy w krajach bałtyckich. W Estonii ogłoszono przetargi na całą trasę od Tallina do granicy z Estonią. Na Łotwie trwają dwa przetargi z zaplanowanych czterech – obejmują one odcinek trasy wokół Rygi. Również na Litwie trwają dwa przetargi z czterech, które obejmują odcinek od Kowna do granicy z Łotwą.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony