Partnerzy serwisu:

Rafamet lekko na plusie

inf. pras oprac. JM 18.11.2021 640

Rafamet lekko na plusie
fot. Rafamet
Grupa Kapitałowa Rafamet za trzeci kwartał 2021 r. uzyskała pół miliona złotych zysku.
Grupa Rafamet opublikowała wyniki finansowe za III kwartał 2021 roku. Przyniósł on dodatni wynik finansowy netto w wysokości 469 tys. zł. Przychody netto wyniosły 24,4 mln zł, zysk operacyjny to 1,4 mln zł a EBITDA kształtowała się na poziomie 3,5 mln zł.

Za okres trzech kwartałów przychody ze sprzedaży GK Rafamet wyniosły 70, 3 mln zł. W porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego były mniejsze o 8,25 mln zł. – Spółki Grupy nadal odczuwają skutki pandemii, jednak skala oddziaływania tego zjawiska była w okresie trzech pierwszych kwartałów 2021 roku umiarkowana. – informuje prezes Rafamet E. Longin Wons w komunikacie.

– W trzecim kwartale br. obserwujemy narastający problem przerywania międzynarodowego łańcucha dostaw, wzrost cen w zasadzie wszystkich kupowanych materiałów i podzespołów (w wyniku zjawisk inflacyjnych, ale również w następstwie zmniejszonej ich podaży) oraz notujemy stałe przedłużanie zakontraktowanych terminów ich dostaw. Dostawcy powołują się na konsekwencje COVID-19, co utrudnia prowadzenie optymalnej i rytmicznej działalności gospodarczej – dodaje E. Longin Wons.

Jak czytamy w komunikacie, sygnały dochodzące z rynków zagranicznych oraz krajowego wskazują na ryzyko nasilenia się tzw. „czwartej fali COVID-19”, co nie buduje optymizmu. Zamknięcie lub ograniczenia swobodnego przepływu towarów i ludzi w następstwie COVID-19 wywołuje na niektórych rynkach sprzedaży obrabiarek również ryzyko przedkładania przez potencjalnych klientów dostaw z rynków lokalnych nad dostawami zagranicznymi. – Plany produkcyjno-handlowe Grupy Kapitałowej Rafamet na 2021 oraz 2022 rok mogą ulegać zmianom w wyniku trwającej pandemii oraz obecnej sytuacji polityczno-gospodarczej mającej wpływ na poszczególne obszary życia gospodarczo-społecznego. Jak co roku czwarty kwartał będzie dla nas szczególnie ważny tak pod względem wielkości sprzedaży, realizacji zysków (oczekiwana jest poprawa wyników w rachunku całorocznych w stosunku do trzech kwartałów br.), wpływów pieniężnych z realizowanych kontraktów oraz nowych zamówień na rok 2022. Trwający skup akcji z rynku giełdowego realizowany do 13.12.2021 przez ARP S.A. da nowe otwarcie biznesowe dla firm Grupy Kapitałowej Rafamet – dodaje prezes E.Longin Wons.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Giełda
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony