Partnerzy serwisu:

Radom: Będzie weekendowy pociąg ŁKA do Łodzi. Być może także nowy kurs do Przysuchy

Kasper Fiszer 09.11.2021 4,4k

Radom: Będzie weekendowy pociąg ŁKA do Łodzi. Być może także nowy kurs do Przysuchy
Pociąg KM w Radomiufot. Kasper Fiszer
Znamy wstępny rozkład jazdy nowego połączenia Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej z Łodzi do Radomia. Jedna para kursów tej relacji ma być realizowana od 12 grudnia w weekendy. Być może ofertę na linii nr 22 uzupełni także dodatkowy pociąg Kolei Mazowieckich zapewniający skomunikowanie z przyspieszonym pociągiem „Radomiak”.
W październiku informowaliśmy na naszych łamach o wstępnych planach województwa łódzkiego dotyczących uruchomienia bezpośredniego połączenia kolejowego z Łodzi do Radomia. Kursy miałaby obsługiwać Łódzka Kolej Aglomeracyjna. Choć oferty nie przedstawił jeszcze oficjalnie ani samorząd, ani przewoźnik, o osiągnięciu porozumienia w tej sprawie poinformowało nas województwo mazowieckie, przedstawiając jednocześnie zarys założonego rozkładu.

ŁKA z jedną parą kursów w weekendy

– Na prośbę samorządu województwa łódzkiego uzgodniliśmy uruchomienie przez ŁKA (na zlecenie województwa łódzkiego) weekendowych połączeń relacji Łódź Fabryczna – Radom i Radom – Łódź Fabryczna – potwierdziło Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Pociąg ma przyjeżdżać do Radomia o 8:30 i wyjeżdżać do Łodzi o 15:50. Dotychczas strona łódzka nie informowała o przygotowywanym rozkładzie jazdy. Niewielka skala przewozów może więc nieco rozczarowywać.

Wciąż trwają natomiast rozmowy o wzajemnych zobowiązaniach obu regionów, które wynikają zdaniem UMWM ze zwiększonej pracy eksploatacyjnej wykonywanej przez KM na zlecenie województwa mazowieckiego na terenie województwa łódzkiego. Warunkiem koniecznym do podjęcia rozmów o większej liczbie pociągów bezpośrednich z Radomia do Łodzi lub do Tomaszowa Mazowieckiego jest według stanowiska przekazanego nam przez służby prasowe marszałka województwa mazowieckiego zawarcie porozumienia o współpracy w zakresie organizacji transportu zbiorowego na styku województw. Koleje Mazowieckie wjeżdżają do położonych w administracyjnym regionie łódzkim Łowicza, Skierniewic, Kutna i Drzewicy.

Zamiast „Radomiaka” pociąg łącznikowy Radom – Przysucha

KM uruchamiają także pociąg z Warszawy do Płocka kursujący przez teren województwa łódzkiego. Polregio obsługuje zaś na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego połączenia interRegio z Łodzi do Warszawy. W weekendy na tej samej trasie kursuje ŁKA. Póki co pasażerowie nie powinni więc spodziewać się istotnych zmian w ofercie Kolei Mazowieckich na trasie do Drzewicy. Nie oznacza to jednak, że na linii kolejowej nr 22 nie pojawi się żaden dodatkowy kurs.

– Trwają ustalenia dotyczące uruchomienia nowego pociągu w relacji Radom – Przysucha – informuje UMWM. Kurs ten miałby być skomunikowany z popołudniowym pociągiem przyspieszonym „Radomiak” z Warszawy do Skarżyska-Kamiennej, który jest kierowany linią nr 8. Przypomnijmy, że w okresie jej modernizacji kurs ten jeździł właśnie przez Drzewicę i Przysuchę.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony