Partnerzy serwisu:

Punkt szczepień przeciw COVID-19 w Pesie

Jakub Madrjas 04.06.2021 1,3k

arrow
arrow
Punkt szczepień przeciw COVID-19 w Pesie
Fot. Pesa
Punkt szczepień przeciw COVID-19 w Pesie
Punkt szczepień przeciw COVID-19 w Pesie
Punkt szczepień przeciw COVID-19 w Pesie
Punkt szczepień przeciw COVID-19 w Pesie
Na terenie fabryki Pesy w Bydgoszczy uruchomiono punkt szczepień dla pracowników.
Pesa przystąpiła do rządowego programu szczepień pracowników dla dużych firm. - Z oferty bezpłatnych szczepień organizowanych przez Pesę skorzystać mogli pracownicy, ich rodziny oraz współpracownicy, włącznie z pracownikami zagranicznymi. Zainteresowanie było bardzo duże, stąd decyzja o rozłożeniu szczepień na dwa dni.” - powiedziała Elżbieta Muszyńska, kierownik Działu BHP i Szef Sztabu Covid-19 w Pesie.

Pesa kontynuuje ochronę pracowników

Punkt szczepień zorganizowano w budynku hali montażu końcowego tramwajów. Dla osób korzystających ze szczepień przygotowano wstępną poczekalnię z punktem informacyjnym, punkt wypełniania ankiet medycznych, dwa stanowiska lekarskie i dwa pielęgniarskie oraz specjalną przestrzeń, w której pracownicy mogli  przebywać na obserwacji po samym szczepieniu.  - Dla nas to szczepienie pracowników jest kontynuacją realizowanego w spółce od początku pandemii programu profilaktycznego #bezpieczniwpesa. W Pesie sztab antycovidowy działa od lutego zeszłego roku. Jesteśmy jedną z pierwszych firm , które wdrożyły procedury bezpieczeństwa i cały szeroki program ochrony pracowników przed koronawirusem”. - dodał Krzysztof Zdziarski, prezes Pesy.

Szczepienia dla pracowników odbywają się we współpracy z wybranym podmiotem wykonującym działalność leczniczą zgłoszonym do oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia jako punkt szczepień. Udział w rządowym programie już w kwietniu zadeklarował m. in. Budimex.

Pierwsze działania dotyczące zabezpieczenia przez rozprzestrzenianiem się koronawirusa Pesa podjęła już w połowie lutego 2020,  ponieważ ze względu na realizację usług serwisowych dla zagranicznych klientów, np. włoskich kolei Trenitalia pracownicy spółki przebywali na obszarach, w których wcześnie wykryto ogniska koronawirusa.  Powołano specjalny sztab antycovidowy,  który działa do dzisiaj i rozpoczęto realizację programu profilaktyczno - edukacyjnego #bezpieczniwpesa. Wdrożono zalecane przez służby sanitarne procedury, włącznie z obowiązkowym pomiarem temperatury i dezynfekcją rąk przy wejściu na teren firmy, zmieniono system pracy, zwiększono liczbę stołówek, by zapewnić pracownikom bezpieczny dystans podczas przerw. Jednocześnie przez cały czas realizowana jest akcja edukacyjna, wykorzystująca wszystkie narzędzia komunikacji wewnętrznej, od plakatów czy ulotek, aż po multimedia, ekrany w stołówkach, specjalne wygaszacze komputerów czy komunikację sms.

Urząd miasta prowadzi otwarte szczepienia i bezpłatny transport


Punkt szczepień w Pesie nie jest ogólnodostępny, ale dla pozostałych mieszkańców też mamy dobre wiadomości - w dniach 4-6 czerwca w punkcie szczepień powszechnych na Uniwersytecie Techniczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy można zaszczepić się szczepionką firmy Johnson&Johnson (jednodawkową) bez kolejki i bez rejestracji - podał Urząd Miasta. 

Mieszkańcy, którzy chcą się zaszczepić przeciw koronawirusowi, a mają trudności z dotarciem do punktu szczepień, mogą skorzystać ze specjalnie zorganizowanego przez miasto bezpłatnego transportu. Ta forma pomocy skierowana jest do osób z niepełnosprawnościami i powyżej 70 roku życia, mających problem z samodzielnym dotarciem do punktu szczepień. 
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Pesa
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony