Partnerzy serwisu:

Pudła szybkich pociągów dla trasy Londyn – Edynburg niemal gotowe

Michał Szymajda 21.06.2020 31

Pudła szybkich pociągów dla trasy Londyn – Edynburg niemal gotowe
Fot. Hitachi Rail
Prace przy budowie najnowszych zespołów trakcyjnych dużych prędkości serii 803 dla East Coast Trains są coraz bardziej zaawansowane. Hitachi pokazało pierwsze zdjęcia niemal gotowych pudeł pojazdów.
Zamawiającym Class 803 jest East Coast Trains, którego właścicielem jest duży, obecny na brytyjskim rynku transportowym, koncern First Group. Pięć ezt będzie przeznaczonych do kursowania pomiędzy Londynem a Edynburgiem w Szkocji, w ramach otwartego dostępu. Pierwsze pociągi tego typu mają zabrać pasażerów w podróż jesienią 2021 roku.

Ezt zostały zamówione w marcu 2019 roku. Będą operować pod napięciem 25 kV 50 Hz. Są pięcioczłonowe i będą rozwijały prędkości do 200 km/h. Są bardzo podobne do pojazdów zamówionych już w Hitachi przez Hull Trains, jednak nie posiadają dodatkowego, spalinowego napędu.

Hitachi buduje pudła wagonów z aluminium. Same pudła mają nowoczesną, skorupową budowę. Hitachi zainwestowało 8,5 mln funtów w budowę nowych systemów do łączenia aluminium i nową malarnie z myślą o produkcji pojazdów serii 800 w swoim zakładzie w Newton Aycliffe.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony