Partnerzy serwisu:

Przywrócenie regularnego ruchu między Polską a Litwą priorytetem

inf. prasowa 09.02.2018 2,1k

Przywrócenie regularnego ruchu między Polską a Litwą priorytetem
fot. PKP SA
Dziś w Wilnie odbyło się kolejne spotkanie przedstawicieli Polskich Kolei Państwowych S.A. i Kolei Litewskich (AB Lietuvos geležinkeliai). Prezes PKP SA Krzysztof Mamiński spotkał się także z ministrem odpowiedzialnym za transport.
9 lutego 2018 r. w Wilnie odbyło się kolejne posiedzenie zarządów PKP S.A. i AB LG. Przy okazji dzisiejszego posiedzenia doszło również do spotkania prezesa PKP SA Krzysztofa Mamińskiego z Rokasem Masiulisem, ministrem łączności Litwy odpowiedzialnym za transport. W ramach posiedzenia szefowie obu kolei omówili postępy prac nad rozwojem połączeń między Polską a Litwą, zarówno w obszarze przewozów pasażerskich, jak i towarowych.

Prezesi wspólnie stwierdzili, że przywrócenie regularnego ruchu pasażerskiego jest priorytetem w układzie bilateralnym pomiędzy Polską a Litwą, a związane z tym prace będą kontynuowane.

Trasa łączącą Warszawę z Wilnem jest częścią międzynarodowego korytarza transportowego E75 prowadzącego z Warszawy do Wilna, Rygi i Tallina. Po stronie polskiej, w części dotyczącej infrastruktury, projekt ten realizowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Modernizacje wybranych dworców kolejowych zostaną sfinansowane w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia - informuje PKP SA.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony