Partnerzy serwisu:

Przyszedł czas na linię Częstochowa – Koniecpol. PLK wyremontuje stacje i przystanki

inf. prasowa PKP PLK 15.11.2016 470

Przyszedł czas na linię Częstochowa – Koniecpol. PLK wyremontuje stacje i przystanki
Fot. PKP PLK
Bardziej komfortowa podróż, nowsze perony oraz most. PKP PLK za prawie 8 mln zł realizują kolejną inwestycję na stacjach i przystankach osobowych na linii nr 61 na odcinku Koniecpol – Częstochowa Stradom.
PKP Polskie Linie Kolejowe podkreślają, że konsekwentnie poprawiają standard obsługi podróżnych na linii Koniecpol – Częstochowa Stradom. Po kompleksowej przebudowie peronów w Juliance i Lusławicach, pasażerowie jeszcze w tym miesiącu skorzystają z odnowionych peronów na przystankach: Koniecpol Magdasz, Staropole Częstochowskie i Podlesie. Obiekty są wyposażane w antypoślizgową nawierzchnię, wiaty, oświetlenie, ławki. Nowe tablice i oznakowanie poprawią informację. Są również udogodnienia dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się – nowe pochylnie, oznakowanie tras i dróg dojścia. W I kwartale przyszłego roku uruchomiony zostanie nowy system zapowiedzi megafonowych i monitoringu.

Nowy most

Modernizowany jest również most nad Pilicą w Koniecpolu. Obecny, jednoprzęsłowy most, na którym zostało wprowadzone ograniczenie prędkości do 30 km/h ze względu na parametry techniczne, zostanie zastąpiony nowym, trójprzęsłowym z betonu sprężonego. Dzięki przebudowie mostu zostanie zwiększona prędkość do 120 km/h. Planowany termin zakończenia prac związanych z modernizacją mostu to drugi kwartał 2017 r. Koszt inwestycji to prawie 8 mln zł, a środki, z których jest finansowana pochodzą z budżetu.

Inwestycja przebudowy mostu w torze nr 2 oraz przebudowy peronów w torze nr 1 i 2 na odcinku Koniecpol – Częstochowa Stradom na linii kolejowej nr 61 Kielce – Fosowskie realizowana jest w ramach projektu inwestycyjnego pn. „Rewitalizacja linii kolejowej nr 61 i 572 na odcinku Włoszczowa Północ – Częstochowa Stradom”.

Wygodniejsze stacje Częstochowa i Częstochowa Stradom

Na stacji w Częstochowie już od lipca podróżni korzystają z 3 przebudowanych peronów. Platformy zostały wyposażone w nową nawierzchnię, wiaty oraz ławki i tablice informacyjne. Są również dostosowane do obsługi osób niepełnosprawnych. Przebudowane przejście pod torami łączące budynek stacji Częstochowa Stradom z peronem nr 2 znacznie poprawiło komunikację. Podróżni o ograniczonych możliwościach poruszania się mogą korzystać z pochylni. Tunel wyposażony jest w monitoring. Przebudowa peronów na stacji Częstochowa i budowa przejścia pod torami na stacji Częstochowa Stradom kosztowały ok. 11 mln zł.

Szybciej z Warszawy do Wrocławia

W 2015 roku zakończyła się rewitalizacja linii kolejowej nr 61 na odcinku Częstochowa Stradom – Fosowskie. Efektem prac jest m.in. krótka podróż z Warszawy do Wrocławia i Opola oraz z Krakowa do Wrocławia. Na inwestycję przeinaczono ponad 350 mln zł.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony