Partnerzy serwisu:

Przystanek Mordy Miasto będzie miał 250 metrów

Jakub Madrjas 31.08.2022 2k

Przystanek Mordy Miasto będzie miał 250 metrów
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na przebudowę przystanku Mordy Miasto na linii nr 31 Siedlce - Czeremcha.
Jak zapowiada PKP PLK, w wyniku prac w ramach Programu Przystankowego Mordy Miasto na linii kolejowej Siedlce – Czeremcha zyskają nowy standard.

Będą dłuższe perony

Przebudowane zostaną dwa jednokrawędziowe perony, które będą wyższe niż dotychczasowe, co ułatwi wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Zaplanowano także ich wydłużenie do 250 m, tłumacząc to utworzeniem możliwości budowy wejścia na peron od strony przejazdu kolejowo-drogowego przy ul. Cmentarnej. Wydłużenie peronu (zamiast budowy zwykłego chodnika) jest o tyle zaskakujące, że obecnie na przystanku zatrzymują się same pociągi regionalne (sześć par dziennie). Przed rokiem uruchomiono tu wprawdzie połączenia PKP Intercity (zgodnie z Planem Transportowym ministerstwa), ale obecnie już nie ma ich w rozkładzie jazdy.

PLK dodaje, że na peronach będą pochylnie, nowa, antypoślizgowa nawierzchnia oraz ścieżki naprowadzające. Przewidziano wiaty, i energooszczędne oświetlenie a także stojaki rowerowe. Na realizację prac budowlanych przewidziano 10 miesięcy, a zakończenie inwestycji planowane jest na przyszły rok.

Program Przystankowy w woj. mazowieckim

Mordy Miasto to jeden z trzech przystanków w gminie Mordy w powiecie siedleckim (19 km na północny wschód od Siedlec). Średnio w ubiegłym roku zatrzymywało się tu 15 pociągów dziennie, z których korzystało według danych UTK od 20 do 49 osób na dobę. To więcej niż na przystanku Mordy - tam liczba pasażerów wynosi od 0 do 9 dziennie. Mordy liczą 1,8 tys. mieszkańców

Jak przypomina PKP PLK, na Mazowszu „Rządowy Program budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025” obejmuje na liście podstawowej 16 lokalizacji. Są to: Józefin, Mińsk Mazowiecki, Kosów, Chronów, Bąkowiec, Mrozy, Wołomin, Mordy Miasto, Koziebrody, Radom Południowy. Decyzją rządu z lipca br. z listy rezerwowej na podstawową został przesunięty przystanek Ruda Wielka z powiatu radomskiego. Obecnie w realizacji są przystanki Rokitno, Groszowice, Dąbrówka Zabłotnia, Mława Miasto. We wrześniu 2021 r. oddano do użytku przystanek w Niemojkach. Warto jednak przypomnieć, że na linii do Góry Kalwarii peronów nie ujęto nawet na liście rezerwowej. Zdecydowano się je przebudować dopiero gdy okazało się, że trzeba będzie zmuszać pasażerów do przesiadek.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony