Partnerzy serwisu:

Przystanek Kraków Krzemionki będzie dłużej nieczynny

Łukasz Kuś 29.04.2016 222

Przystanek Kraków Krzemionki będzie dłużej nieczynny
fot. Zygmunt Put GFDL
Pociągi Przewozów Regionalnych nie będą się zatrzymywać na przystanku Kraków Krzemionki do 17 czerwca. PLK chce zintensyfikować prace przed Światowymi Dniami Młodzieży.
W związku z budową łącznicy kolejowej Kraków Zabłocie – Kraków Krzemionki, od 13 marca zamknięty został peron przy torze nr 1 i przystanek Kraków Krzemionki wyłączono z eksploatacji. Wyłączenie przystanku wiąże się z rozpoczęciem i kontynuacją obecnie prac przy budowie podpór w tym rejonie.

Pierwotnie zakładano, że przystanek Kraków Krzemionki miał zostać przywrócony do eksploatacji 27 kwietnia. PLK zdecydowały się jednak w celu zintensyfikowania prac inwestycyjnych przed Światowymi Dniami Młodzieży, jak również uwzględnienia prac realizowanych przez innych inwestorów w rejonie budowanej łącznicy, (m.in. budowa przystanku Kraków Sanktuarium przez miasto Kraków, o czym piszemy TUTAJ), na wprowadzenie zmian w harmonogramie inwestycji PLK. W związku z tym, planowana budowa i uruchomienie tymczasowego przystanku dla podróżnych będzie możliwe od 18 czerwca 2016 r.

W tym czasie (zgodnie z ustaleniami przewoźników), podróżni mają możliwość korzystania z komunikacji miejskiej a ich bilety, ważne z/do przystanku Kraków Krzemionki są honorowane w komunikacji miejskiej w Krakowie.

– Dzięki inwestycji PLK, tj. budowy łącznicy kolejowej, łączącej przystanki Kraków Zabłocie i Kraków Krzemionki, możliwy będzie szybszy i bezpośredni przejazd pociągiem z Krakowa Głównego do stacji Kraków Bonarka i dalej do Skawiny, Zakopanego oraz Oświęcimia. Powstanie wygodny węzeł przesiadkowy – pasażerowie będą mogli szybko i sprawnie zmieniać środek transportu w ramach Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej – z kolei na komunikację miejską – mówi Dorota Szalacha z PLK.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony