Partnerzy serwisu:

Przygotowania do budowy ETCS z Podłęża do Rzeszowa

Martyn Janduła 30.12.2016 261

Przygotowania do budowy ETCS z Podłęża do Rzeszowa
Rzeszów GłównyFot. Łukasz Hettwer, SM42.pl
PKP PLK ogłosiły przetarg na zabudowę systemu ERTMS/ETCS na poziomie 2 obejmujący linię E30 na odcinku Podłęże – Rzeszów. Inwestycja warta jest ok. 83 mln zł. Projekt znajduje się na liście rezerwowej projektów w Krajowym Programie Kolejowym do roku 2023.
Realizacja zadania pn. „Projekt i zabudowa systemu ERTMS/ETCS poziomu 2 na linii E30 na odcinku Podłęże – Rzeszów” to kolejny przetarg ogłoszony przez PKP PLK. Zadanie to obejmuje odcinek linii kolejowej nr 91 pomiędzy posterunkiem ruchu Podłęże na km 15,923 (semafory wjazdowe do stacji Podłęże) a posterunkiem ruchu Rzeszów Główny na km 154,840 (rejon semaforów wjazdowych na stację Rzeszów Główny). Dokładne granice działania ETCS zostaną określone przez wykonawcę dokumentacji projektowej.

Zadanie prowadzone będzie w formule „projektuj i buduj”, co oznacza, że wykonawca zobowiązany będzie do przeprowadzania inwentaryzacji stanu istniejącego, a następnie do opracowania wszelkiej dokumentacji wstępnej oraz projektowej, która posłuży do późniejszego rozpoczęcia robót.

Zadanie budowy Europejskiego Systemu Sterowania Pociągiem (ang. European Train Control System), systemu umożliwiającego kontrolę prowadzenia pociągu przez maszynistę, realizowane jest w ramach projektu „Zabudowa systemu ERTMS/ETCS na liniach sieci bazowej TEN-T”, znajdującego się na liście rezerwowej projektów w Krajowym Programie Kolejowym do roku 2023. Projekt planowany jest do złożenia w ramach trzeciego naboru do programu CEF.

Inwestycję wyceniono wstępnie na 83 mln zł brutto. Odcinek, który objęty będzie inwestycją jest na całej swej długości zelektryfikowany, a zlokalizowany jest na terenie dwóch województw – małopolskiego i podkarpackiego. Termin składania ofert mija 2 lutego 2017 roku. Wykonawca będzie miał maksymalnie 43 miesiące na wykonanie zadania. O wyborze oferty zadecyduje w 60% cena, termin realizacji inwestycji – 20% i doświadczenie personelu wykonawcy – 20%.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Inwestycje liniowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony