Partnerzy serwisu:

Przez portal PKP Intercity biletu na pociąg Nightjet nie kupisz

Michał Szymajda 13.12.2018 117

Przez portal PKP Intercity biletu na pociąg Nightjet nie kupisz
Fot. ÖBB
Jedną z największych ciekawostek rozkładu jazdy 2018/2019 jest możliwość dojazdu do Berlina i Wiednia z Wrocławia pociągiem EC Nightjet, który przez Polskę zdecydowali się przetrasować Austriacy. Ale o tym, jak kupić bilet na pociąg wiedzą niemal tylko miłośnicy kolei.
Skierowaniem przez Polskę nocnego pociągu z Berlina do Wiednia PKP Intercity chwaliło się dotąd kilkukrotnie. Bardzo dużo miejsca temu pociągowi poświęcono podczas dorocznej konferencji rozkładowej w listopadzie. Biletów na pociąg nie da się jednak kupić przez portal intercity.pl, jeśli wybierzemy relację międzynarodową, pomimo tego, że pociąg prowadzi wagony polskiej spółki (co jest o tyle dziwne, że drogą elektroniczną kupimy je np. na pociągi z Warszawy do Berlina, czy z Warszawy do Wiednia). Niestety, w tej chwili nie wiadomo nawet, kiedy taka sprzedaż zostanie uruchomiona, a jedynym sposobem nabycia biletu jest wizyta na dworcu.

– PKP Intercity planuje stopniowe wprowadzenie do sprzedaży przez internet biletów na przejazdy w pociągach relacji Przemyśl – Berlin – Przemyśl i Wiedeń – Berlin – Wiedeń. W tej chwili podróżni mają możliwość ich kupna w kasach i COK PKP Intercity S.A. prowadzących sprzedaż dla pociągów międzynarodowych – napisała w odpowiedzi na pytania „Rynku Kolejowego” Agnieszka Serbeńska, rzecznik PKP Intercity.

W tej chwili bez problemu bilet na pociąg EC Nightjet kupimy za pośrednictwem strony Kolei Austriackich oraz strony internetowej Kolei Niemieckich.

[Aktualizacja]

Bilet na miejsce siedzące z Wrocławia do Berlina można kupić od 14,90 euro, do Wiednia - od 24,90 euro. Za miejsce w kuszetce trzeba dopłacić 20 euro. Jak podkreślają pierwsi pasażerowie – komfort jazdy pociągiem jest wysoki.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony