Partnerzy serwisu:

Przewozy Regionalne znów na plusie. 51 mln zł zysku

Jakub Madrjas 11.04.2019 3,9k

Przewozy Regionalne znów na plusie. 51 mln zł zysku
Fot. Przewozy Regionalne
Jak poinformowała członkini zarządu Przewozów Regionalnych Anna Lenarczyk, spółka kolejny raz zanotowała dodatni wynik finansowy. Zysk wyniósł 51 mln złotych.
– To sytuacja bez precedensu w historii spółki. Trzeci rok z rzędu został zanotowany dodatni wynik finansowy – powiedziała dziś dziennikarzom Anna Lenarczyk. Wynik za 2018 rok wyniósł 51 mln złotych na plusie. Jak dodała, rosną również przewozy pasażerskie – w ubiegłym roku przewieziono 81,2 mln pasażerów. Przez pierwsze 2 miesiące 2019 roku spółka przewiozła 14 mln osób, co oznacza wzrost o 8,5% względem ubiegłego roku.

Jeszcze 2015 rok przewoźnik zakończył stratą na poziomie 80 mln złotych. W roku 2016 przewoźnik odnotował pierwszy w historii spółki zysk na poziomie ponad 51 mln zł. W kolejnym roku było to już ponad 70 mln złotych. Pracownicy otrzymali w zeszłym roku podwyżki, a teraz wprowadzane będą kolejne. – Pierwotnie przy planie restrukturyzacji mówiło się o podwyżkach najszybciej w 2020 roku. Natomiast bardzo dobre wyniki finansowe pozwoliły na wygospodarowanie środków finansowych dwa lata wcześniej – mówił we wrześniu prezes PR Krzysztof Zgorzelski.

Szczegółowe wyniki finansowe zarząd poda w maju, razem z podsumowaniem zakończonego w grudniu procesu restrukturyzacji spółki. – To nie była pierwsza restrukturyzacja w historii spółki, ale za to pierwsza zakończona sukcesem. Zoptymalizowane zostały koszty, a zasoby ludzkie są dostosowane do potrzeb przewozowych określanych przez organizatorów przewozów – powiedziała dziś dziennikarzom Anna Lenarczyk.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Restrukturyzacja Przewozów Regionalnych
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony