Partnerzy serwisu:

Przewozy Regionalne wciąż z SA102. Kiedy zjadą ze szlaku?

Michał Szymajda 15.01.2017 471

Przewozy Regionalne wciąż z SA102. Kiedy zjadą ze szlaku?
SA 102 w Słupsku przygotowuje się do odjazdu do Szczecinkafot. Michał Szymajda, Rynek Kolejowy
Mimo wcześniejszych deklaracji o wycofaniu autobusów szynowych SA102 z ruchu, najstarsze obecnie wyprodukowane w Polsce pojazdy tego typu wciąż obsługują szlaki w województwie pomorskim.
Przewozy Regionalne zapowiedziały wycofanie ich z ruchu na przełomie listopada i grudnia. W nowy rozkład jazdy, wprowadzony w połowie grudnia 2016, nie miały już wjechać. A jednak wciąż można je zobaczyć na trasie Słupsk – Szczecinek i Szczecinek – Chojnice. Dwuczłonowe spalinowe zespoły trakcyjne w ostatnim czasie często defektowały, a ich niewydajne ogrzewanie i nieszczelne okna nie dają pasażerom satysfakcji z podróży, zwłaszcza podczas silnych mrozów, jakie ostatnio nawiedziły nasz kraj. Dlaczego, wbrew zapowiedziom, wciąż wyjeżdżają na trasy?

– Czasami, zazwyczaj w przypadku awarii i przeglądów innych pojazdów, użytkujemy szynobusy SA102 w charakterze pojazdów zastępczych – powiedział Michał Stilger z biura prasowego Przewozów Regionalnych. – Do osiągnięcia przebiegu kwalifikującego je do wykonania napraw głównych pozostała jeszcze niewielka liczba kilometrów. Najprawdopodobniej nie zostaną one wykonane – dodał.W obliczu niewielkiej ilości sprawnych spalinowych pojazdów posiadanych przez Przewozy Regionalne nie jest to jeszcze przesądzone. Spółka Przewozy Regionalne (z marką PolRegio) poszukuje obecnie z wolnej ręki dostawców nowoczesnych dwuczłonowych spalinowych pojazdów. Piszemy o tym tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony