Partnerzy serwisu:

Przewozy Regionalne zawiozą na pielgrzymkę i nocną imprezę

inf. prasowa 10.08.2016 244

Przewozy Regionalne zawiozą na pielgrzymkę i nocną imprezę
Fot. Przewozy Regionalne
Przewozy Regionalne uruchomią w sierpniu zamawiane pociągi specjalne, którymi będą przewożeni uczestnicy wydarzeń kulturalnych i religijnych. Niektóre z nich będą bezpłatne, co pozwoli np. na niezwykły przejazd nocą przez Mierzeję Helską.
W okresie 12-13 sierpnia w Szczecinie odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Sztucznych Ogni Pyromagic 2016. Aby umożliwić uczestnikom wygodny powrót z imprezy, Przewozy Regionalne – oficjalny przewoźnik, uruchomią specjalne pociągi do Stargardu, Goleniowa i Gryfina.

Po imprezach, w nocy z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę, uruchomione zostaną dodatkowe pociągi Regio, które bezpiecznie odwiozą do domów mieszkańców Goleniowa, Gryfina i Stargardu Szczecińskiego.
Pociągi dodatkowe będą się zatrzymywały na wszystkich stacjach i przystankach na trasie przejazdu.

Festiwal na Helu

Również w województwie pomorskim odbędzie się ciekawy festiwal podczas długiego weekendu. 14 i 15 sierpnia odbędzie finał EB HEL SPOT. Z tej okazji Przewozy Regionalne uruchomią pociąg relacji Hel – Gdynia Główna oraz Hel – Gdańsk Główny 14 i 15 sierpnia. Pociąg do Gdańska odjedzie z Helu o 1:28, natomiast pociąg do Gdyni o 2:32. Organizator zapewnia bezpłatny przejazd pociągami uczestnikom finału festiwalu EB HEL SPOT.

Pociągi dla pielgrzymów

Święto Przemienienia Pańskiego każdego roku gromadzi na świętej Górze Grabarce tysiące pielgrzymów wyznania prawosławnego. Z myślą o wiernych, Przewozy Regionalne w porozumieniu z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego 18 i 19 sierpnia uruchamiają dodatkowe pociągi Regio.

– Dzięki wsparciu finansowemu, jakie na ten cel przeznaczył urząd, pielgrzymi w tym roku będą mogli skorzystać z pięciu dodatkowych połączeń w relacjach z Hajnówki, Białegostoku przez Czeremchę do Siemiatycz oraz w relacjach powrotnych. W pociągach dodatkowych obowiązywać będzie taryfa Regio oraz oferty specjalne „Ty i 1, 2 , 3”, „Regiokarnet”, „Regiokarta” i „Regiokarta Senior” – informuje przewoźnik.

Do położonej w pobliżu Grabarki stacji Sycze będzie można dojechać także kursującymi na co dzień między Siedlcami a Czeremchą pociągami Przewozów Regionalnych i Kolei Mazowieckich.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Restrukturyzacja Przewozów Regionalnych
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony