Partnerzy serwisu:

Przewozy Regionalne szykują komunikację zastępczą na kolejne odcinki

Jakub Madrjas 09.03.2018 3,2k

Przewozy Regionalne szykują komunikację zastępczą na kolejne odcinki
Fot. Jakub Sus
Mimo dużych zmian w rozkładzie jazdy, które wejdą w życie już w najbliższa niedzielę, rozkład jazdy nie będzie stały. Pasażerowie kolei mogą spodziewać się komunikacji zastępczej w krótkich okresach podczas korekty. Przewozy Regionalne ogłaszają kolejne przetargi na autobusy, które pojadą zamiast pociągów w południowo-zachodniej Polsce.
W niedzielę 11 marca wejdzie w życie korekta rocznego rozkładu jazdy. Zmieni się rozkład jazdy na terenie całego kraju, głównie ze względu na prace modernizacyjne. Informacje na ten temat można znaleźć w tym wątku.

To jednak nie wszystkie zmiany, które nas czekają. Na sieci będą potrzebne także krótsze zamknięcia torowe. Przygotowują się do nich Przewozy Regionalne, ogłaszając przetargi na komunikację zastępczą. 

Dużo autobusów w Lubuskiem

Oddział Lubuski spółki ogłosił wspólny przetarg na komunikację zastępczą na kilku odcinkach. Od 9 do 18 kwietnia autobusy pojawią się na odcinku Zbąszynek - Gorzów Wlkp. - Zbąszynek; od 16 do 27 kwietnia na odcinku Jankowa Żagańska - Węgliniec - Jankowa Żagańska, a od 14 do 23 maja na odcinku Zielona Góra - Nowogród Osiedle - Zielona Góra. Od 21 maja do 4 czerwca autobusy zamiast pociągów zobaczymy na odcinku Rzepin - Frankfurt - Rzepin. 

Dłużej, bo od 10 maja aż do 10 września autobusy będą obsługiwać odcinek Gorzów Wlkp. - Santok - Gorzów Wlkp (jak już pisaliśmy, dwa z trzech pociągów PKP Intercity na odcinku do stacji Strzelce Krajeńskie przez Santok zostaną zastąpione autobusami wcześniej, już 11 marca).

Na każdy wymieniony odcinek oddział PR rozpisał oddzielne zadania w ramach wspólnego postępowania. Otwarcie ofert planowane jest 26 marca. 

Na Dolnym Śląsku i w Opolszczyźnie

Autobusowa komunikacja zastępcza zamawiana będzie także na odcinku Ziębice – Kamieniec Ząbkowicki - Ziębice w okresie od 22 do 28 maja. Przewidywany przebieg autobusów w okresie obowiązywania umowy to około 1190 wozokm. Od 7 do 15 maja komunikacja zastępcza jest zamawiana na odcinek Jelenia Góra – Szklarska Poręba – Jelenia Góra.

Opolski oddział PR również musi zamówić autobusy - na odcinek  Opole Główne – Łambinowice. Tak będzie przez dłuższy okres, bo od 7 maja do 28 listopada. 
 

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony