Partnerzy serwisu:

Przewozy Regionalne przewiozły ponad milion osób na ŚDM

inf. prasowa 01.08.2016 171

Przewozy Regionalne przewiozły ponad milion osób na ŚDM
Fot. Przewozy Regionalne
W Krakowie zakończyły się Światowe Dni Młodzieży. W spotkaniu młodych z papieżem wzięli udział pielgrzymi z całego świata. Zdecydowana większość z nich podróżowała z Przewozami Regionalnymi. Przez 7 dni trwania ŚDM spółka przewiozła około miliona pasażerów, przejeżdżając 220 000 km, czyli odległość równą ponad pięciokrotnemu okrążeniu kuli ziemskiej! 
Organizacja transportu w aglomeracji krakowskiej podczas Światowych Dni Młodzieży to największe wyzwanie w ponad 15-letniej historii spółki. Pielgrzymów obsługiwało 168 składów z całego kraju. Gdyby ustawić pociągi wykorzystywane przez Przewozy Regionalne w trakcie ŚDM jeden za drugim, łącznie miałyby długość ponad 13 kilometrów i mogłyby połączyć Kraków z Wieliczką. Przez 7 dni największy w Polsce przewoźnik kolejowy zorganizował dla podróżnych ponad 2 600 połączeń, czyli niemal trzykrotnie więcej niż na co dzień. Dzięki sprawnej współpracy ze wszystkimi służbami w pociągach Przewozów Regionalnych było bardzo bezpiecznie, a w nagłych przypadkach pomoc była udzielana bardzo szybko.

– To, co wyróżniało nas spośród pozostałych przewoźników to elastyczność w działaniach. Wielokrotnie podczas trwania Światowych Dni Młodzieży reagowaliśmy na zapotrzebowania pielgrzymów. W przypadkach kiedy liczba pasażerów na dworcu była większa niż możliwości naszych pociągów uruchamialiśmy dodatkowe połączenia. – zaznacza Mikołaj Turowski rzecznik prasowy Przewozów Regionalnych. – O sprawności naszych działań przekonali się między innymi pielgrzymi z Portugalii, którzy pojechali w niewłaściwym kierunku. Dzięki szybkiej komunikacji załogi konduktorskiej z oddziałem w Krakowie, udało się podstawić dla grupy pociąg specjalny, którym mogła kontynuować swoją podróż.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony