Partnerzy serwisu:

Przewozy Regionalne pozostaną na Lubelszczyźnie na 10 kolejnych lat

Michał Szymajda 20.05.2019 2,7k

Przewozy Regionalne pozostaną na Lubelszczyźnie na 10 kolejnych lat
Fot. Phil Richards, wikipedia
Województwo lubelskie ogłosiło zamiar bezpośredniego powierzenia pracy przewozowej na liniach kolejowych na swoim terenie. Nie trudno się domyślić do kogo trafi zlecenie.
Ogłoszenie pojawiło się w biuletynie informacji publicznej samorządu w połowie maja. Chcieliśmy się jednak dowiedzieć bezpośrednio od urzędu, jaka jest podstawa prawna powierzenia.

Przesłanką, którą kierował się organizator przewozów, publikując ogłoszenie o zamiarze bezpośredniego zawarcia umowy (…) jest zapis, który dopuszcza w okresie 3 grudnia – 24 grudnia 2023 r. zawieranie umów o świadczenie usług tzw. bezpośredniego powierzenia usług, przy czym umowy obejmujące wojewódzkie przewozy pasażerskie mogą być zawierane w tym trybie nie później niż do końca 12 grudnia 2020 r. i nie mogą obowiązywać dłużej niż do dnia 14 grudnia 2030 roku – poinformował urząd.

Urząd chciałby zawrzeć taką umowę na 10 kolejnych lat, od grudnia 2020 do końca 2030 roku. W ramach umowy przewoźnik będzie operował na liniach: 2, 7, 26, 30, 68, 69, 72, 101 i 581. Przy tym województwo nie wyklucza, że zleci operatorowi usługi także na innych liniach, na przykład na linii 81 Chełm – Włodawa, jeśli w uruchomieniu pociągów zechcą partycypować lokalne samorządy.

Jak dotąd tylko dwa samorządy w Polsce zdecydowały się na organizację przetargu, który wyłoni wykonawcę usług. To województwo lubuskie i kujawsko-pomorskie.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony