Partnerzy serwisu:

Przewozy Regionalne ponownie pojadą do stacji Medzilaborce na Słowacji

Michał Szymajda 27.06.2019 5,7k

Przewozy Regionalne ponownie pojadą do stacji Medzilaborce na Słowacji
Szynobus Przewozów Regionalnych na stacji Łupkówfot. M. Szymajda
Pociągami Polregio, uruchamianymi przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, w lipcu i w sierpniu ponownie będzie można podróżować do słowackiej miejscowości Medzilaborce.
Już 29 czerwca po raz pierwszy w tym roku wyruszy z Rzeszowa do słowackiej miejscowości Medzilaborce „Wojak Szwejk”. Pociąg będzie kursował przez całe wakacje w soboty i niedziele (od 29 czerwca do 1 września.). Dodatkowo w soboty, zaraz po przyjeździe do Medzilaborzec pociąg wykona kurs do Sanoka i powrotny na Słowację. Bilet normalny do Łupkowa kosztuje 16 zł (Połączenie w Dobrej Cenie) oraz 1 Euro z Łupkowa do Medzilaborzec.

W soboty i niedziele „Wojak Szwejk” odjedzie z Rzeszowa o 5:49 i dojedzie do stacji Medzilaborce o 10:25. Kurs powrotny zaplanowano na 17:48 z przyjazdem do Rzeszowa na 22:20. Kurs Medzialborce – Sanok będzie się rozpoczynał o 10:31, z dojazdem do Sanoka na 12:13, a Sanok – Medzilarborce o 15:54 z dojazdem do słowackiej miejscowości na 17:36. 

Strona słowacka przygotowała w tym roku specjalną ofertę dla podróżujących pociągiem „Wojak Szwejk”. Muzeum Stuki Nowocześniej Andy’ego Warhola w Medzilaborcach oferuje zniżkę za wstęp do Muzeum w wysokości 0,50 euro na podstawie biletu międzynarodowego na trasie Rzeszów Główny – Sanok – Medzilaborce w czasie weekendów. Miasto Medzilaborce oferuje zniżkę 1 euro dla osoby do wycieczki pociągiem miasteczkowym oraz bezpłatny wstęp do Skansenu w Medzilaborcach na podstawie biletu międzynarodowego na trasie Rzeszów Główny – Sanok – Medzilaborce w czasie weekendów.

Warto zaznaczyć, że z Medzilaborców 9 razy dziennie możemy dostać się do większej stacji Humenne, skąd odjedziemy już w każdy zakątek Słowacji. Bilet normalny Medzialborce - Humenne (40 km.) to koszt 2,25 euro.

Z kolei także 29 czerwca słowacki przewoźnik państwowy ZSSK rozpoczyna kursy w relacji Muszyna - Poprad Tatry. Piszemy o tym tutaj.Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony