Partnerzy serwisu:

Przewozy Regionalne podsumowały 2019 rok. Było znacznie więcej pasażerów

Michał Szymajda 23.01.2020 3,8k

Przewozy Regionalne podsumowały 2019 rok. Było znacznie więcej pasażerów
Pociąg Polregio w Krynicy Zdroju fot. Michał Szymajda
Kolej odrabia zaległości w liczbie pasażerów. Dzieje się tak zwłaszcza u przewoźników regionalnych. Liczba pasażerów, którzy skorzystali w kilkunastu województwach z usług Przewozów Regionalnych w 2019 r. osiągnęła poziom 88,9 mln.
88,9, to o 7,7 mln pasażerów więcej niż w 2018 roku. – To efekt nie tylko lepszej oferty przewozowej zamawianej przez samorządy, ale także rozwoju oferty biletowej, ofert zintegrowanych z komunikacją miejską i połączeń turystycznych – informuję Przewozy Regionalne. Co istotne – rośnie liczba sprzedawanych przez spółkę biletów okresowych. Było ich o 5% więcej niż w roku 2018. Najwyższy wzrost zainteresowania pociągami największego krajowego operatora miał miejsce w województwie dolnośląskim, pomorskim i wielkopolskim.

– Coraz większą popularnością cieszą się oferty zintegrowane z komunikacją miejską w miastach i aglomeracjach, połączenia pomiędzy Łodzią a Warszawą, czy oferty handlowe, jak np. „Połączenie w dobrej cenie” czy „Bilet Turystyczny” – poinformowała spółka i pochwaliła się osiągnięciami z 2019 roku, do których należy nowy internetowy system sprzedaży biletów oraz aplikacja mobilna. Obsługa wszystkich pociągów otrzymała do dyspozycji nowoczesne terminale do płatności kartą (które teraz wchodzą także w PKP Intercity) Z możliwości zakupu biletów przez Internet skorzystało w 2019 roku blisko 10 % pasażerów Polregio. To pokazuje, że ta forma jest znacznie chętniej wybierana w przypadku zakupu biletów na połączenia dalekobieżne. Na taką formę sprzedaży decyduje się bowiem już ponad połowa klientów PKP Intercity.

Dobry wynik Polregio cieszy, należy jednak pamiętać o zmianie cennika biletów, który miał miejsce w grudniu 2019 r. i z pewnością przełoży się na decyzje o wyborze środka transportu w 2020 roku (takie podwyżki wprowadzili też inni operatorzy regionalni). Smuci całkowity marazm w kwestii zakupu nowych pojazdów oraz formalnie niezakończony proces restrukturyzacji. Mimo to zarząd spółki, który sam siebie w maju 2019 określił mianem „dream teamu” wydaje się być zadowolony z sytuacji spółki.

– Liczba przewiezionych pasażerów w 2019 roku pokazała, że obraliśmy słuszny kierunek rozwoju w pierwszym roku po zakończonym sukcesem procesie restrukturyzacji, a także dobrą współpracę z władzami samorządowymi. Z żelazną konsekwencją zmieniamy się dla pasażerów, którzy doceniają nasz wysiłek i zmiany wprowadzane z myślą o nich. Mogę zapewnić, że także 2020 rok upłynie pod znakiem kolejnych udogodnień dla pasażerów – powiedziała Anna Lenarczyk, członek zarządu – dyrektor handlowy Przewozów Regionalnych.

Rok 2019 podsumowały także Koleje Dolnośląskie i Koleje Mazowieckie. Zapraszamy do czytania raportów o liczbie przewiezionych pasażerów.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Restrukturyzacja Przewozów Regionalnych
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony